MSI MAG271CQR vs MSI MPG27CQ vs Samsung C27HG70

Torik61

Kilopat
Daha fazla  
MAG271CQ 2500, MPG27CQ 2700, C27HG70 2800 lira fiyat etiketine sahip. MSI modellerde olan kalitesiz görüntü problemi yeni yazılım ile düzelmiş gibi görünüyor (Kaynak). Kafamı kurcalayan soru 55 cm derinliğinde olan masama MPG27CQ ve bir klavyenin sığmayabileceği oldu. İyi bir görüntü kalitesi istiyorum ve tepki süresi 5 ms ya da altı olması yeterli olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

C27HG70 ikisindende çok daha iyi bir monitör. Masanıza sığacağını düşünüyorum. Sığmazsa duvarla masa arasını biraz açıp monitörü yarım ayak havada bırakabilirsiniz. Daha az dengeli olur ama işinizi görür. Yada duvara montelersiniz. Masam 40 cm olduğu için bende duvara monteledim. AD27QD kullanıyorum.

Diğerlerinden farkı nedir? Açıkçası OSD ve tasarım beni MSI'a çekiyor.
1) Samsung kendi panelini kullanıyor MSİ ise samsungdan panel alıyor. Panelde herhangi bir problem yaşaman çok düşük ihtimal.
2) HDR 600 desteği olan çok az 1440 p monitörlerden biri
3) Renk kalitesi karşılaştırmalı videolardan gördüğüm kadarıyla samsungda çok iyi . AD27QD alamasaydım onu alıcaktım en beğendiğim ikinci monitör o oldu

Bide OSD gibi şeylere bende en başta çok ilgi gösteriyordum şimdi hiçbişeyle oynamıyorum bi süre sonra önemsiz oluyor

Hayırlı olsun, gerçekten mükemmel bir monitör almışsın. 1. planda Samsung'u tutuyorum ayak ölçülerine göre MSI modellere de bakabilirim.

Teşekkür ederim. Bence ayak ölçülerini dert etme duvara montelersin olur biter
Keşke öyle bir imkanım olsa, standı çok büyük durmuyor sadece kol geriye doğru giytiğinden dolayı ölçüler büyük. En kötü ihtimal masamı biraz geriye çekerim. Ölü piksel konusunda ne diyorsunuz? Bildiğim kadarıyla MSI'da sadece ilk partide varmış bu sorun ve tek ölü pikselde bile yardımcı oluyorlarmış. Samsung'un o konuda uğraştırdığını duydum ki benim tecrübelerim de bu yönde oldu. Kulaklığımda silikon ve plastiği birleştiren yapıştırıcı sökülünce garantiye götürdüm, daha 1 ay olmasına rağmen kuruyan yapıştırıcıya kullanıcı hatası dediler.

MSI Optix monitörlerin hiç birini önermiyorum. 5 ay MAG271CQR kullanıp elden çıkardım.

Bahsettiğiniz monitörler arasında ben de araştırma yaptım, ek olarak gigabyte aorus monitörleri de çok etkiledi beni. Şimdiki monitörüm de Samsung lc27fg73 ama sürpriz bi şekilde 1660 ti ekran kartımı değiştirmeye karar verdim ve 2k monitör araştırmaya yöneldim, Samsung tan memnunum bu nedenle Samsung lc27hg70 i indirimle sipariş verdim.
Geriye kaldı ekran kartını ve monitörü elden çıkarmak ha olurda çıkarmazsam onları da kullanırım.

MAG271CQ 2500, MPG27CQ 2700, C27HG70 2800 lira fiyat etiketine sahip. MSI modellerde olan kalitesiz görüntü problemi yeni yazılım ile düzelmiş gibi görünüyor (Kaynak). Kafamı kurcalayan soru 55 CM derinliğinde olan masama MPG27CQ ve bir klavyenin sığmayabileceği oldu. İyi bir görüntü kalitesi istiyorum ve tepki süresi 5 MS ya da altı olması yeterli olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

55 CM yeterli gelmeyecektir. Masayı geriye çekmek vs işe yarayacağını sanmıyorum. Tek çözüm yeni masa almak veya duvara montelemek.

Ben eski masamı zaten değiştirecektim isabet oldu derinliği uzun bir masa aldım ve 27 INCH monitör bu şekilde çok çok daha iyi oldu. Yakından hiç önermiyorum.

Eğer klavye mouse çekmeceniz varsa onu da hesaba katarsanız belki öyle olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı