MSI MPG B550 kısa devre

cassiann

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, şimdiden konuya dahil olup yorum yapacak herkese bol teşekkürler.

MSI MPG B550 anakartım geçen hafta sıvı teması sebebiyle kısa devre yaptı.( en azından ben sebep bu sanıyordum). Elimden geleni yaptım çok yabancısı değilim, elektronik devre spreyi ile son detaylı temizlik denemem de yaramadı.

CPU 12v kablosunu kart uzerinden çıkarınca elektrik ve ışık alıyordum ancak takınca kısa devreye düşüyor idi.

Anakarti MSI yetkili servisi servispoint'e gönderdim.
Önce çürüme meydana gelebileceginden değişim dediler sonra ben biraz teknik bilgi katınca tekrar tamir deneyelim dediler ancak en son tekrar yok PCB üzerinde ve RAM soketlerinde kısa devre tamir olmaz dediler ve 4500TL değişim bedeli ücret çıkardılar.

Kafam fazlası ile karışık, ilgili arkadaşlara hem anakart üzerinde tamir edilemez bir durum olup olamayacağını, hem bu ücretin verilebilir olup olmadığını sormak istiyorum.

Ek olarak bozuk anakartı da değişim yapıldığı takdirde istediğimi belirttim ancak vermeyeceklerini ilettiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfırı maalesef piyasada 10bin TL civarında bulunuyor o yüzden 4500 her ne kadar üzücü olsa da garanti kapsamı dışında bunu bekliyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı