MSI MPG Gaming Edge B550 Wi-Fi vs ASUS ROG STRIX B550 GAMING F

HarakiriMotoko

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Ryzen 5 5600X işlemci ve sıvı soğutmalı bir sistem diziyorum, anakart konusunda kararsız kaldım. Bu iki modelin fiyatları da aynı arasında 60 lira var (MSI modeli indirimdeyken 1820 oluyor) fakat MSI modelinde Wi-Fi var, benim Wi-Fi ile işim yok o yüzden karşılaştırırken bu durumu göz önünde bulundurmayın. Benim önceliğim kartın kalitesi, ısınması, OC yapabilecek bir kapasiteye sahip olması, VRM kalitesi falan ve bana bir 5 sene sıkıntı çıkarmadan çalışabilmesi, önceliğim bunlardır. Bütçeye para eklemem söz konusu değil 1800 lira ayırdım anakart için. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu çok yararlı buluyorum. Gaming Edge Wi-Fi, testler sonunda daha soğuk kalıyor. Ben bu açıdan MSI tarafındayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu çok yararlı buluyorum. Gaming Edge Wi-Fi, testler sonunda daha soğuk kalıyor. Ben bu açıdan MSI tarafındayım.
Bu video sanırım sadece ısı konusunda değerlendirme yapmış kartlar arasında bu videoyla fikirlerim kesinleşmedi pek.

@HarakiriMotoko

Bu videoda Blender testleri var. He eğer işe Tier List olarak bakacaksak aşağıdaki link üzerinden feyiz alabiliriz.

aynı başlığı açan bir arkadaş olmuş kullanan birisinin deneyimleri daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim.

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING vs MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi
Oradaki arkadaş asus modelini seçmiş kullanıcı deneyimini de paylaşmış wifi özelliğini beğenmiş benim wifi ile pek işim olmayacak ayrıca yorumlar çoğunlukla ben olsam şunu seçerdim tarzında @Uchiha Shisui arkadaşın attığı videonun bahsi geçmiş fakat benim aklımda hala soru işaretleri var o.c konusunda olsun vrm konusunda olsun hala kesin bir karar veremedim.Çünkü bu anakartı ddr 5ler iyice piyasaya oturana kadar değiştirmeyi düşünmüyorum minimum 5 sene diyebilirim.

@HarakiriMotoko

Şahsen video ve içerik olarak sunduklarıma göre hareket edebileceğinizi düşünüyorum. Siz OC için bir ürün arıyorsanız VRM kalitesine dikkat kesilmesiniz gerekir. Tier List'e oranla alabileceğiniz ürünler sıralanmış. Siz bütçenize göre seçeceksiniz. Ama yakın seviyedeki ürünler içerisinde zaten üzülme şansınız pek olası değil.

@Uchiha Shisui seçimim msi mpg 550 den olacak gibi duruyor aklım diğerinde kalacak gibi ama diğerini de alsam aklım bunda kalacak o yüzden ikiside birbirine yakın kartlar msi mpg 550 alıp geçmeyi düşünüyorum aynı fiyata wifi opsiyonu da gelmiş olacak pek kullanmayacağım ama sonuçta var dursun bi kenarda :D

Geri
Yukarı