MSI Optix G241 nasıldır?

Aklimda ASUS'un VG248GQ modeli vardi 165 Hz TN panel gecen hafta 1890 na kacirdim indirimini simdi 2400 olmus onu bekledim inmedi.
Nasip ama TN panelin renkleri ile IPS arasında dağlar kadar fark var profesyonel oyuncu değilsen ve hayatın sadece oyun değilse tercih etme bence.

Nasip ama TN panelin renkleri ile IPS arasında dağlar kadar fark var profesyonel oyuncu değilsen ve hayatın sadece oyun değilse tercih etme bence.

Bende IPS için bu hosuma gitmisti simdi sen ASUS'ta diyorsun kafam karisti.

Bir de merak ettigim CS:GO'da gecikme hissiyati verdimi TN panele göre.

Son düzenleme:
Bende IPS için bu hosuma gitmisti simdi sen ASUS'ta diyorsun kafam karisti.

Bir de merak ettigim CS:GO'da gecikme hissiyati verdimi TN panele göre.
Yani ben pek hissetmedim ki iki ekranı sadece renk olarak karşılaştırdım oyunda çok kısa süre renk ayarları için karşılaştırdım da gecikme hissiyatı verdiğini düşünmüyorum hadi verse bile o monitörde sadece oyun oynamayacaksın ve profesyonel değilsen IPS al. Ben şahsen hissetmedim.

Herkes.

Yani ben pek hissetmedim ki iki ekranı sadece renk olarak karşılaştırdım oyunda çok kısa süre renk ayarları için karşılaştırdım da gecikme hissiyatı verdiğini düşünmüyorum hadi verse bile o monitörde sadece oyun oynamayacaksın ve profesyonel değilsen IPS al. Ben şahsen hissetmedim.

Herkes oyle bir soyluyor ki sakin IPS alma oyunlarda zevk vermez CS:GO'da adamlari goremezsin nasil is anlamadim internet kafelerde bile IPS monitör var onlar nasil oynuyor insanin kafasini karistiriyorlar.

Herkes.

Herkes oyle bir soyluyor ki sakin IPS alma oyunlarda zevk vermez CS:GO'da adamlari goremezsin nasil is anlamadim internet kafelerde bile IPS monitör var onlar nasil oynuyor insanin kafasini karistiriyorlar.
Şöyle bir muhabbet var onların demesinin sebebi renkler daha yoğun ve canlı olduğu için gözleri daha çok yoruyor ve kaliteli olduğu için renkler sıkıntı çıkarabiliyor fakat bir alışma meselesi ikincisi ben kendime göre ayar yaptım şimdi bir sıkıntı yok ki kontrastlı oynamasan bile ayarlayabilirsin o durumu üçüncüsü onu diyenler IPS ekranda "EN YÜKSEK" ayarlarda CS oynayanlardır tahminimce.

Diger response yazan yerleri nasil yapiyosunuz baska ayarlar yok mu? Bir de ASUS mu almalıyım 1800 butcem var parasini hak ediyor mu?

MSI Optix de ASUS TUF da malzeme kalitesi çok kötü geldi bana. Oldukça kalitesiz buldum sanki isimsiz Çin malı monitöre kendi markalarını yapıştırmışlar gibi. ASUS'da klasik modellere veya üst seviyelere (ROG Strix) yönelmek daha akıllıca, MSI ise bilmiyorum. Alternatif olarak da AOC ve Viewsonic ürünlerini de öneririm monitörde.

Şöyle bir muhabbet var onların demesinin sebebi renkler daha yoğun ve canlı olduğu için gözleri daha çok yoruyor ve kaliteli olduğu için renkler sıkıntı çıkarabiliyor fakat bir alışma meselesi ikincisi ben kendime göre ayar yaptım şimdi bir sıkıntı yok ki kontrastlı oynamasan bile ayarlayabilirsin o durumu üçüncüsü onu diyenler IPS ekranda "en yüksek" ayarlarda CS oynayanlardır tahminimce.

Gecikme ile. Alakasi var mı ya da cok fark var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı