MSI Optix G2712 27" monitörde ışık sızması var mı?

Merhaba bende de aynı monitör var. Sizce iade etmeli miyim yoksa IPS panellerde bu kadar ışık sızması normal mi? Genel olarak iyi bir monitör bu olay kafama takıldı.Eki Görüntüle 1578183

Hocam sizin attığınız resmi görünce karanlık ortamda bende bir resim çektim. Bendeki glow daha az gibi geldi bana. Bir de sizin monitörde dikkatli bakınca sağ, sol ve alt çerçevede ışık sızması var gibi. Sizin durum benimkinden daha kötü. Hepsiburada'dan satın aldıysanız ve monitöre acil ihtiyacınız yoksa değişim talep edin bence. Tabii gelen monitörün daha da kötü gelme ihtimali var.

Dosya Ekleri

• MVIMG_20221119_201557.jpg
    MVIMG_20221119_201557.jpg
    71,3 KB · Görüntüleme: 59
Hocam sizin attığınız resmi görünce karanlık ortamda bende bir resim çektim. Bendeki glow daha az gibi geldi bana. Bir de sizin monitörde dikkatli bakınca sağ, sol ve alt çerçevede ışık sızması var gibi. Sizin durum benimkinden daha kötü. Hepsiburada'dan satın aldıysanız ve monitöre acil ihtiyacınız yoksa değişim talep edin bence. Tabii gelen monitörün daha da kötü gelme ihtimali var.
Hocam bu teknoloji işi şans işi gerçekten.Değişim talebinde bulundum umarım yaparlar.Ölü piksel falan yok diyede sevinmiştim.Bir hevesle alıyorsunuz sonra böyle sorunlar çıkınca canını sıkıyor insanın.

Hocam bu teknoloji işi şans işi gerçekten. Değişim talebinde bulundum umarım yaparlar. Ölü piksel falan yok diye de sevinmiştim. Bir hevesle alıyorsunuz sonra böyle sorunlar çıkınca canını sıkıyor insanın.

Vallahi bende iade edeceğim galiba. Sol alt kısım sürekli gözüme batar oldu.

Hocam size bir sorum olacak.Laptop ile kullanıyordum ben hdmi ile 120 hz aldım maksimum bu monitörden.Laptop 144 hz.Çok araştırdım ama mantığını çözemedim.144 hz almam gerekmiyor mu ?

Hocam size bir sorum olacak. Laptop ile kullanıyordum ben HDMI ile 120 Hz aldım maksimum bu monitörden. Laptop 144 Hz. Çok araştırdım ama mantığını çözemedim. 144 Hz almam gerekmiyor mu?

HDMI kablo ile 144 herz üstünü vermiyor diye biliyorum. Ben DisplayPort kabloyla 165 herz alabildim. Monitör ayarlarından OC ayarını açınca da 170 Herz'e ulaştı.

Selam monitörü iade ettiniz mi acaba ettiyseniz yerine ne aldınız.

As MSI monitörü iade ettim yerine önce HP X27 aldım onda LG panel olduğu için çok fazla iOS glow vardı sonra onu da iade ettim. En son Amazon'dan Acer Nitro XV272s 27" monitör aldım. Acer da ışık sızması IPS glow normal seviyedeydi ama onda da ekranın ortasında kırmızı piksel çıktı. Değişim talebinde bulundum şu an sonuçlanmasını bekliyorum.

As MSI monitörü iade ettim yerine önce HP X27 aldım onda LG panel olduğu için çok fazla iOS glow vardı sonra onu da iade ettim. En son Amazon'dan Acer Nitro XV272s 27" monitör aldım. Acer da ışık sızması IPS glow normal seviyedeydi ama onda da ekranın ortasında kırmızı piksel çıktı. Değişim talebinde bulundum şu an sonuçlanmasını bekliyorum.
dostum bu kaçıncı monitör :) Ben değişim yaptım hemen halletiler.Çok şükür gelen ekrandan çok memnunum bütün testlerini yaptım sorun çıkmadı.

Geri
Yukarı