MSI Optix MAG241C 23.6 nasıl ?

Bende bugün 241c modeli satın aldım. Renkler soluk geldi bana okuduğum kadarıyla tepki süresini en hızlı yapmıştım ondan sanırım. Onu düşürüp deneyeceğim. Bir de sizlerin renk ayarları nedir? Fps modu aktif yapıp pubg girdim 5.56 gri görünüyor 😁

Bende bugün 241c modeli satın aldım. Renkler soluk geldi bana okuduğum kadarıyla tepki süresini en hızlı yapmıştım ondan sanırım. Onu düşürüp deneyeceğim. Bir de sizlerin renk ayarları nedir? Fps modu aktif yapıp pubg girdim 5.56 gri görünüyor 😁
Soğukluk sıcaklık ayarını normale alın. Karşıtlık 85 parlaklık keyfe göre, netlik 0 ve görüntü iyileştirme zayıf olarak kullanıyorum gayet memnunum.

Maalesef bende de ölü piksel gördüm şimdi çok ufak iki tane direk ölü piksel olduğunu belirtip iade edeceğim. Oyunlara girerken görüntüde sanki elektrik akımı az gelir de görüntüde dalgalanma olur ya o şekilde oluyor çözemedim.

Dosya Ekleri

• IMG_20190119_225534.jpg
    IMG_20190119_225534.jpg
    296 KB · Görüntüleme: 143
  • IMG_20190119_225636.jpg
    IMG_20190119_225636.jpg
    334,2 KB · Görüntüleme: 143
Monitörde G-Sync aktif ettiğinizde oyun yüklenme ekranlarında kararma yada dalgalanma gibi birşey fark ettiniz mi hiç?

G SYNC aktif edemeyen arkadaşlar ilgili sürücüyü kurup monitörü Dislay Port kablosu ile bağlamanız gerekiyor.
Monitör ayarlarından Free Sync açıp sistemi yeniden başlatın Nvidia Denetim masasından Sol kısımda G-Sync bölümü çıkcak o bölümde alttaki kısma tik atıp uygulayın. Control Paneli 3D oyun ayarlarından ve oyun içi ayarlardan Vsync kapatın. 70-144 HZ arası MAG241C de sorunsuz çalışıyor. Monitör 70-144 HZ arası oyundaki FPS ne ise kendini o FPS otomatik ayarlıyor. 70 in altına düştüğünde oyundaki FPS nin iki katını veriyor devreden çıkıyor. 144 HZ üzerinde ne olur Gtx 1070 ile deneyimleyemedim ancak Gtx 1080 ve üzeri bi GPU' nuz varsa 144 HZ den daha fazla FPS'lerde sorun yaşanıyorsa max kareyi 144 HZ ile sınırlandırmak gerekebilir.
Monitörü kullanan arkadaşlar internette sayfayı aşağı yukarı kaydırırken yazılarda gölgelenme sorunu yaşayan varmı.
Monitörü kullanan arkadaşlar internette sayfayı aşağı yukarı kaydırırken yazılarda gölgelenme sorunu yaşayan varmı.
Soğukluk sıcaklık ayarını normale alın. Karşıtlık 85 parlaklık keyfe göre, netlik 0 ve görüntü iyileştirme zayıf olarak kullanıyorum gayet memnunum.

Hocam internette sayfayı aşağı yukarı kaydırırken yazılarda gölgelenme sorunu varmı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı