MSI Optix MAG241C 23.6 nasıl ?

Arkadaşlar tepki süresi:

Normal
Hızlı
En Hızlı

Şeklinde en hızlıya yani 1ms alınca görüntü parlaklığı büyük ölçüde düşüyor. Sebebi de en hızlı seçildiğinde bulanıklık önleyicinin otomatik açılması diğer markalarda durum nedir bilmiyorum. Ancak sonuçta bu monitör 1ms diye pazarlanıyor ancak 1 ms bu durumdan bahsedilmiyor Hızlıda yani 4ms. kullanıyorum onli FPS tarzı oyunlarda pek bi sorun olcağını sanmıyorum. Ancak normal oyunlarda 1ms kullanmak için görüntü kalitesinden ödün vermek bence saçma bir durum.

MSI Optix MAG241C Review 2018: 1080p 144Hz Curved Gaming Monitor

Linkteki tabloda monitörün esasen 4ms. (GtG) olduğu 1 ms MPRT ile sağlandığı yazıyor.
Ancak bu durum sanırım bütün VA panellerde var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün VA panellerde var mı bilmiyorum fakat o parlaklık düşürme keyfiyen yapılmış bir şey değil. Örneğin Samsung C24FG73 modeline en hızlıya alındığında parlaklık düşmüyor fakat felaket bir ghosting sorunu ortaya çıkıyor. MAG241C daha sonra çıktığı için önlem olarak bunu kullanmışlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar tepki süresi

Normal
Hızlı
En Hızlı

Şeklinde en hızlıya yani 1ms alınca görüntü parlaklığı büyük ölçüde düşüyor sebebide en hızlı seçildiğinde bulanıklık önleyicinin otomatik açılması diğer markalarda durum nedir bilmiyorum ancak sonuçta bu monitör 1ms diye pazarlanıyor ancak 1 ms bu durumdan bahsedilmiyor Hızlıda yani 4ms. kullanıyorum onli fps tarzı oyunlarda pek bi sorun olcağını sanmıyorum ancak normal oyunlarda 1ms kullanmak için görüntü kalitesinden ödün vermek bence saçma bir durum
MSI Optix MAG241C Review 2018: 1080p 144Hz Curved Gaming Monitor
Linkteki tabloda monitörün esasen 4ms. (GtG) olduğu
1 ms MPRT ile sağlandığı yazıyor.
Ancak bu durum sanırım bütün VA panellerde var
Bütün VA panellerde var mı bilmiyorum fakat o parlaklık düşürme keyfiyen yapılmış bir şey değil. Örneğin Samsung C24FG73 modeline en hızlıya alındığında parlaklık düşmüyor fakat felaket bir ghosting sorunu ortaya çıkıyor. MAG241C daha sonra çıktığı için önlem olarak bunu kullanmışlar.
Hemen tüm 1MS monitörlerde en hızlıda kullanılmaz zaten hızlıya alıp öyle kullanın ben 2 monitörümde de aynısını yaptım.

Monitörümü bildiğiniz üzere ölü piksel yüzünden değişim raporu talebiyle servise gönderdim. Servis süreci boyunca nasıl bir yol izlemeliyim ? ServisPoint tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Monitörü servise gönderim. Kayıt açılmış ama teknik sorumlu çok garipsediğim bir durum eklemiş.

Kullanıma bağlı tozlanma ve parmak izi mevcut. :LOL: Ben kullanmadığımı mı öne sürdüm ?
Arkadaşlar bildiğiniz üzere monitörü servise gönderip değişim raporu aldım. Hepsiburada (sözde) yeni monitör gönderdi fakat gelen monitörde'de ölü piksel ve ışık sızması var (ilk monitöre göre ışık sızması bu monitörde daha fazla)
Ben artık bıktım bu monitörle uğraşmaktan! MSI markasını çok severim ama monitör konusunda bana çok çektirdi.

Hepsiburada.com'a bence iade ürünlerini sıfır olarak gönderiyor (en azından bana öyle yaptılar, bu konuda eminim)
Arkadaşlar ürün elime ulaştı 5 dk önce bağlayıp çalıştırdım malesef ki ölü piksel çıktı. Hemen hepsiburada'yı aradım geri iade edip stok olursa aynısından göndericekler. Stok yoksa para iadesi olacakmış.
Ölü piksel :(

Selamlar hocam, Ben monitörü servise değişim için gönderdim lakin yeni gelen monitörde'de ölü piksel ve aşırı derecede ışık sızması var. Monitörün HDMI kablosunu poşetinden çıkardım. Hepsiburada iade kabul eder mi ?

Dosya Ekleri

• 2018-12-17 (1).png
    2018-12-17 (1).png
    147,4 KB · Görüntüleme: 109
  • aba87de0-b318-4ed9-9b01-7c1253d02745.jpg
    aba87de0-b318-4ed9-9b01-7c1253d02745.jpg
    28,8 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleme:
Herkese merhabalar. Konuyu hortlatmış gibi olacağım ancak yeni gelen Nvidia sürücü güncellemesiyle(Driver 417.71), bu monitöre sahip olanlar şayet Geforce 10xx veya 20xx serisi bir ekran kartına sahip iseler, monitörlerinde Adaptive-Sync (Freesync) özelliğini aktif hale getirebilirler.

Hali hazırda i5 6500- EVGA 1060 SC 6GB- MSI Optix MAG241C- G-Skill 16 GB DDR4 gibi bir sisteme sahibim. DDU ile temiz bir kurulum yaptıktan sonra, yeni sürücüyü yükleyip akabinde monitörün Freesync özelliğini açtım. Sonrasında Nvidia denetim masasından, G-Sync ayarlarına girip oradan G-Sync ile ilgili bütün ayarları aktive ettim. Sonrasında yırtılma veya ekranda artifact/kırpıştırma vb. sorunların olup olmadığını görmek ilk önce G-SYNC Pendulum Demo'yu indirerek testlere başladım. Daha sonra ise The Witcher 3 Wild Hunt/Sunset Overdrive/Pubg/Divinity Original Sin 2/Rocket League/Doom/Battlefield V gibi birçok oyunda teste soktum. Sonuç gerçekten muhteşemdi. Adı geçen bütün oyunlarda G-Sync'in nimetlerinden Allah'a şükür problemsiz şekilde faydalandım.

Kısacası sistem sahipleri bu yeni gelen sürücü güncellemesi ile bu marka ve model(MSI Optix MAG241C) FreeSync bir monitör kullanıyorlarsa, yukarıda adı geçen seriye sahip ekran kartı(10xx-20xx) da sahibi olmakla artık Gsync özelliğinden faydalanabilecekler.

Herkese merhabalar. Konuyu hortlatmış gibi olacağım ancak yeni gelen Nvidia sürücü güncellemesiyle(Driver 417.71), bu monitöre sahip olanlar şayet Geforce 10xx veya 20xx serisi bir ekran kartına sahip iseler, monitörlerinde Adaptive-Sync (Freesync) özelliğini aktif hale getirebilirler.

Hali hazırda i5 6500- EVGA 1060 SC 6GB- MSI Optix MAG241C- G-Skill 16 GB DDR4 gibi bir sisteme sahibim. DDU ile temiz bir kurulum yaptıktan sonra, yeni sürücüyü yükleyip akabinde monitörün Freesync özelliğini açtım. Sonrasında Nvidia denetim masasından, G-Sync ayarlarına girip oradan G-Sync ile ilgili bütün ayarları aktive ettim. Sonrasında yırtılma veya ekranda artifact/kırpıştırma vb. sorunların olup olmadığını görmek ilk önce G-SYNC Pendulum Demo'yu indirerek testlere başladım. Daha sonra ise The Witcher 3 Wild Hunt/Sunset Overdrive/Pubg/Divinity Original Sin 2/Rocket League/Doom/Battlefield V gibi birçok oyunda teste soktum. Sonuç gerçekten muhteşemdi. Adı geçen bütün oyunlarda G-Sync'in nimetlerinden Allah'a şükür problemsiz şekilde faydalandım.

Kısacası sistem sahipleri bu yeni gelen sürücü güncellemesi ile bu marka ve model(MSI Optix MAG241C) FreeSync bir monitör kullanıyorlarsa, yukarıda adı geçen seriye sahip ekran kartı(10xx-20xx) da sahibi olmakla artık Gsync özelliğinden faydalanabilecekler.

Emin misin ? Bende ve bir arkadasimda ayni monitor ve GTX1050ti Mobile ve GTX1070 Mobile var. Her iki ekran karti da guncelleme ardindan Nvidia Control Panel'de soldaki Menude G-SYNC ile ilgili bolum cikmadi bile.

Geri
Yukarı