MSI Optix MAG271CQR İndirimi

@Tonyukuk

Cihazın ilk sahibi sen değilsin ve ölü piksel olduğunu bilerek satın alacağın için, Samsung'un insafına kalmış olursun. Tüketici Hakem Heyeti bu gibi durumlarda seni savunmaz. Çünkü ayıplı malın ayıbını bilerek satın almış olacaksın.

Bana sorarsan Gittigidiyor, N11 gibi sitelerden bilindik bir firma ve sıfır ürün olmadıkça, bu tarz yüksek fiyatlı alışveriş yapma. Teşhir ürünü diyor. Yani bu, gelen geçenin kurcaladığı bir cihaz. Söylemediği daha birçok problemi olabilir. Ben senin yerinde olsam, bu topa girmezdim.

Almak istediğin cihazı, @Batuhan A. kullanıyor. Bu fiyata bir teşhir ürününe ve bu riske değer mi kendisinin de yorumunu öğrenebilirsin.

Benim sana tavsiyem; MSI Optix serilerinin 1080p modellerine bakman olur.
AOC 24" C24G1 diye çıktığım daha sonra Samsung 23.5" LC24FG73FQMXUF almayı planladığım bu kutlu yolda MSI Optix MAG241C 23.6" sipariş vererek kendimi bile ters köşeye yatırmış oldum. Herkese yardımlarından ötürü teşekkür ediyorum. Ancak ürünü maalesef hepsiburada üzerinden integra bilgisayardan sipariş verdim. Taksit olarak en az vade farkı koyan firma o oldu.

MAG241CR FreeSync'e sahip, MAG241C değil.
Bu arada bununla ilgili bir düzeltme yapayım, alacak arkadaşlar şüphede kalmasınlar. Her iki modelde de FreeSync mevcut ve ayarlardan Gysnc de açılabiliyormuş. İkisi arasındaki tek fark RBG aydınlatma ve yükseklik ayarı opsiyonu.

Ekleme: Bahsettiğin olayı, Reddit'te çözenler olmuş. Black Tuner'ı 10 yapmış ve Nvidia renk ayarlarından gamma değerini 0.82 yapmış ve güzel bir sonuca ulaşmış.
Ben de bu ayarı 10'da kullanıyorum. Bir AMD ekran kartına sahip birisi olarak bu Gamma değerini nereden değiştirebilirim? Ekran kartım böyle bir destek veriyor mu bilmiyorum ama Windows'un kendi ayar sayfasını buldum. Buradan da değiştirsek olur sanırım fakat seviyeler belirtilmemiş. Yani 0,85 - 0,5 gibi değerler yazmıyor, göz kararı ayarlamanız bekleniyor.

1565466907083.png

Bu arada bununla ilgili bir düzeltme yapayım, alacak arkadaşlar şüphede kalmasınlar. Her iki modelde de FreeSync mevcut ve ayarlardan Gysnc de açılabiliyormuş. İkisi arasındaki tek fark RBG aydınlatma ve yükseklik ayarı opsiyonu.
Ben Hepsiburada üzerinden karşılaştırıp söylemiştim:

1565467385707.png

Dosya Ekleri

• 1565466877980.png
    1565466877980.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Arkadaşlar kasım ayının sonunda amazon tr den Msi Optix MPG27CQ almıştım, ölü piksel ve color banding çıktığı için değişim sözü alıp amazon'a yollamıştım. Fakat amazon para iadesi yapıp ürünü yollamamıştı.

Monitör hala içimde çok beğenmiştim. Bu konuda ki monitörle arasında çok büyük bir fark mevcut mu acaba ne dersiniz ?

Arkadaşlar kasım ayının sonunda amazon tr den Msi Optix MPG27CQ almıştım, ölü piksel ve color banding çıktığı için değişim sözü alıp amazon'a yollamıştım. Fakat amazon para iadesi yapıp ürünü yollamamıştı.
Şurada kendi tecrübemi yazmıştım. Amazon'da değişim yok. Para iadesi yapıyorlar yenisini alıyorsun.

@XanthiN

Dostum eğer cihaz stokta varsa, değişim yapıyorlar. Dilersen, stoğa geldiğinde göndermelerini de isteyebiliyorsun. Amazon, kendi sattığı ürünlerde elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bu arada AMD gamma ayarlarına hakim değilim, Nvidia kullanıyorum. Görüntü kalitesine göre manuel ayar da yapabilirsin, fark etmez.

Cihazda rahatsız edici bir color banding ile karşılaştın mı? Color banding GPU'nun driverı ve Windows'un sürümüne kadar her şeyden olabiliyor fakat yine de fikrini alayım. Ek olarak 8 Bit panellerde dahi ufak tefek de olsa color bandingler oluyor, bu kaçınılmaz bir şey fakat ciddi bir sıkıntı yaşadın mı öğrenmek istiyorum.

Son düzenleme:
Curved monitörler kavisten dolayı düz monitörlerden önden bakışta daha küçük oluyorlar mı yoksa önden bakış olarak mı 24 inc büyüklüğünde üretiliyorlar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı