MSI Optix MAG274R incelemesi

İnceleme için eline sağlık. Ben de MAG251RX modelini kullanıyorum. Msi eski modellerine göre yeni modellerde panel kalitesi açısından yol kat etmiş görünüyor. Renk doygunluğu, kalitesi, hissiyatı, oyun içinde akışı güzel. Benim modelimde karşılaştırma şu meşhur 280Hz'li Asus Tuf ile yapılıyor. Tepkime süresi ikisinde de ghosting olmayacak şekilde ayarlayınca bu daha hızlı. Öbür türlü o 1-1.5ms'ye kadar düşüyor ancak ghosting varken oyun oynayacak arkadaş varsa alsın. Ben bu modeli ona seçtiğim için memnunum ancak niye bu fiyata 2K monitör almadığım için hâlâ kendime kızıyorum.

Ben MAG251RX alıp iade ettim. 27 inç monitörden geçtim 24.5 inç çok küçük geldi bana. Sonra MAG274R2 aldım. Evet ufo testinde gözle görülür bir ghosting var ama oyunlarda hiç farkı hissedemiyorum. Yani hissedemiyorum degil, rahatsız edip göz yormadıkça bence sorun yok. MAG274R2 kullanırken göz yorulması ve baş agrısı hissetmiyorum yani. Bu sebeple çok memnun kaldım.

Birçok monitör incelemesine baktım. UFO testini başarıyla geçen yok. Hardwareunboxed Youtube kanalının testlerini öneririm. Ölçüp yüzdesel olarak sayılarla belirtiyorlar ghosting veya overshoot seviyesini.
Anladığım kadarıyla %12-15'e kadar kabul edilebilir deniliyor bu ghosting veya overshoot seviyesine.

Herhalde ghosting konusunda lider Benq TN paneller. Diğer tüm konularda ben Samsung Odyssey G7'nin lider olduğunu düşünüyorum. Bir tane eksik göremedim monitörde. Deneyen varsa mesaj atsın bunu satıp ona geçmeyi bile düşünüyorum.

2K monitör alacak olsam Samsung Odyssey G7 ve Dell'in Nano IPS paneli arasında kalırdım ben de.
Oddysey G7'nin 27" dışında daha büyük boyutlu modeli de var biliyorum. Kavisli 27" monitör flat 27" monitöre göre bir tık daha küçük göründüğünden G7'nin daha büyük olanını alırdım.
Bahsettiğim model bu:

Güzel inceleme. 27' 2K almadığım için kendime kızmıştım ben şu an kullandığım monitörü sipariş ettiğimde ama o kadar kötü değilmiş.

Merhaba bu ürünü sipariş ettim. Trendyol hiç güven vermiyor aynı fiyata Amazon'da ara ara stoğa girdiğini görüyorum sizce kargoyu teslim almadan iade etmeli miyim? Cayma hakkının kullanılabilmesi için benim bildiğim kadarıyla ürünün açılmaması gerekiyor ölü piksel çıkarsa garantiye girmeyeceği kesin gibi MSI 5 ölü pikselden fazlayı kusur sayıyormuş. Bahsettiğim fiyat 2050TL beni bir aydınlatır mısınız?

Ürünün açılmaması gibi bir durum yok monitörlerde. Ürünün açılmaması gibi istisnalar ilaç, kozmetik ürünler, iç çamaşırı, dergi,kitap, gazete, CD ve DVD gibi kopyalanabilen medyalar, kişiye özel üretimler giriyor diye biliyorum. Ha satıcı art niyetli ise (ürün Trendyol tarafından değil de sadece satıcı tarafından kontrol ediliyorsa) işi yokuşa sürebilir. Siz ne olur ne olmaz kutuyu yıpratmadan ürünü çıkarın. Kutulama düzenini ya aklınızda tutun ya da fotoğraf çekin geri kutulama lazım olur diye.
Kaç adet ölü pikseli kusurdan saymadığını bilmiyorum. Modelden modele değişebilir bu durum büyük ihtimalle. Optix Mag274R için öğrenmek lazım resmi iletişim kanallarından.

Bildiğim kadarıyla MSI 5 ölü pikselden yukarısını sayıyor kusur olarak.

Bildiğim kadarıyla MSI 5 ölü pikselden yukarısını sayıyor kusur olarak.
Kendiler çıkmaza girer internet alışverişlerinde. Atıyorum 4 ölü piksel çıksın. Cayma hakkını kullandığında bu 4 ölü pikselli monitörü kuzu kuzu alacak o zaman satıcı. Ürün kusurlu iade edildi dese satıcı öyle bir şey yok denir kendisine. Bu tür monitörü sadece mağazada satarak kakalarlar millete.
Bu arada uyarayım, mağazada monitörleri test edip almadan önce satış işlemi yapabiliyorlar. Prosedür ayağına önce satış yapıyorlar sonra kutuyu açıyorlar. Bu tür oyuna gelmeyin. Satış işleminden sonra mağazadaki test hikaye, ürün sizin artık. Sadece alıp o ürünün servisine yollarlar yine mal size ait olarak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…