MSI Optix MAG27CQ Kullanıcı Yorumu

Evet, başlıkta da belirttiğim gibi bu monitörü satın aldım ve dün elime geçti. Ürün hakkında bir kaynak bulamamıştım daha yeni bir monitör olduğu için. Öncelikle alacak arkadaşlara şimdiden söylüyorum gerçekten parasının hakkını sonuna kadar veren bir monitör. Ben indirimden 2267 TL'ye aldım ve çok memnunum.

Üründe ışık sızması, ölü piksel, bulutlanma, color banding, ghosting gibi sorunların hiçbirisi yok. TN panelden VA panele geçtim ve gerçekten renkler ve görüntü kalitesi arasında uçurum fark olduğunu söyleyebilirim. Hatta şöyle söyleyim VA panel kullanan bir adam TN panele dönmez.

Ayrıca 120 HZ'de kullanma fırsatı yakaladım ve gerçekten yağ gibi kayıyor.

Alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

Hocam insan değil miyim ? :) Ben baya fark ettim gerçi Ps4 Pro da 1080p 60 hz ile oynadığım içindir falan dedim. Sonra oyunda da farkettim şimdi o moda almasam gene de 144 hz 1 MS alırım değil mi ? Ne farkı var modun hocam ?

Hocam insan değil miyim ? :) Ben baya fark ettim gerçi Ps4 Pro da 1080p 60 hz ile oynadığım içindir falan dedim. Sonra oyunda da farkettim şimdi o moda almasam gene de 144 hz 1 MS alırım değil mi ? Ne farkı var modun hocam ?

Ben de 1 MS'de görünmüyor :D . Zaten o halde iken kullanamazsın, baş dönmesi; miğde bulantısı gibi sorunlara yol açıyor. Kapalı modda iken kulanabilirsin, hiçbir sıkıntı da yaşamazsın.

Eğer problemse değiştirme talebinde bulunayım, kullanmasam da öyle bir sorunlu cihaz kullanmak istemem.
6,20'den izlemeye başla:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca bu bir problem değil, response time kapalıyken kullanabilirsin, hiçbir sıkıntı yaşamazsın.

6,20'den izlemeye başla:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca bu bir problem değil, response time kapalıyken kullanabilirsin, hiçbir sıkıntı yaşamazsın.
Yok hocam böyle değil çok çok ağır tek çizgi şeklinde

İndirim de bu monitör den aldım aşırı derecede gözlerim ve başım ağırıyor bana yardımcı olurmusunuz
1 MS'de antiflecker özelliği devre dışı kalıyor. Başka forumda böyle söylemişlerdi, göz yoruluyormuş. Ben de hiç denemedim uzun süre kullanmayı. Görüntüde herhangi bir fark oluşmuyor.

Arkadaş, ''Çıplak gözle görülmüyor, ancak bir süre sonra baş ağrısı, bulantı gibi sıkıntılara yol açıyor. Bende 30 dakika gibi bir süreden sonra baş ağrısına sebep oluyordu.'' yazmış. Bu yüzden ben uzun süre 1 MS'de kullanmadım. Ama 1 MS'ye alınca da görüntüde bir değişme olmadı.
Aynı sorunla bende karışılaştım ne yapmam gerek

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı