MSI CX62-7QL Kullanıcı Yorumu

Ben MSI CX62-7QL marka laptop aldım. 6 ay oldu ve laptoptan gayet memnunum. Ben 2300 TL'ye indirimli olarak aldım. Bazı sitelerde böyle indirimlere denk gelirseniz siz de biraz ucuza alabilirsiniz. MSI CX62-7QL laptobu aldığımda direkt oyun ve programları kurdum.

Oyunlar;
  • CS: GO
  • GTA V
  • İnsurgency
  • Mirror's Edge
  • Watch Dogs
  • Operations Flash point
  • Arma II
  • Payday 2
gibi bir çok oyunu yükledim. Laptopta Arma II dışında çok iyi FPS ve görüntü kalitesi aldım. CS:GO'da 120 FPS alıyorum. Diğer oyunlarda 60-70 FPS arası değişiyor. Ekran kartı GT 940MX. 64 Bit olmasına rağmen yüksek bir performans vermesi gayet memnun edicidir.

Ben bir de video ve fotoğraf işleri ile uğraştığım için;
  • Adobe Photshop CC2017
  • Adobe illustrator CC2017
  • Adobe Premiere CC2017
  • Adobe After Effects CC2017
  • 3DS Max 2014
  • Unity 3D Pro
gibi programları da kullanıyorum. Adobe serisinde hele ki video exportlarında ve montaj sırasında hiç bir donma kasma sorunu yapmadığı için gayet memnunum. İşinizi çok rahat hallediyorsunuz. 3DS Max ve Unity 3D Pro'da export sırasında biraz donma sorunu yapıyor.

• İşlemci: Intel® Core™ i5-7200U (3M Cache 3.10 GHz)
  • İşletim Sistemi: Dos
  • Ekran: 15.6" HD (1366x768) Yansımasız Ekran
  • Ekran Kartı: GeForce® 940MX 2GB DDR3
  • Hafıza: 8GB DDR4
  • Hafıza yuvası: 2 Slot
  • Maksimum Hafıza: 32GB
  • HDD: 1TB 5400 Rpm
  • Optik Okuyucu: DVD Super Multi
  • Ön Kamera: HD type (30fps@720p)
  • Pil: 6-Cell Li-Ion
  • Güç Adaptörü: 65W adaptör
  • Boyut (WxDxH) mm: 383 x 260 x 27~29 mm
  • Ağırlık: 2.3 kg

Laptopun tek sorunu HDD'nin 5400 RPM olmasıdır. Onun için de serviste 7200 RPM bir yeni HDD veya SDD taktırabilirsiniz.

Ucuz fiyata performans bilgisayar almayı düşünen varsa bu seriyi kaçırmasın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güle güle kullanın hocam. Bundan 2 buçuk yıl önce ben de oyuncu laptoplarına baya özendiğimden Lenovo Y 5070 almıştım. Halen daha 2. bilgisayar olarak kullanırım. 5 ay önce SSD taktım ve makine resmen uçuşa geçti :D. Garantiyi bozdurmadan SSD taktırabilme imkanınız olursa bir şekilde bu işlemi gerçekleştirin derim. Laptopta gerçekten çok fark ediyor.

Shadow of War, PUBG, Wolfenstein II, Battlefield 1, Forza Horizon 3, Assasin's Creed Origins, Sniper Elite 4 gibi daha güncel oyunları merak ettim. Oyun laptopları en büyük ve en uzak hayalim gibi. İnceleme için teşekkür ederim.
Güncel ve güçlü donanım isteyen oyunlarda ekranın FHD olmamasından dolayı oynatır ama ultra ayarlarda ne yapabilir bilemedim :) İnceleme için de ayrıca teşekkür ederiz.

Selamlar arkadaşlar. Arkadaşımız gibi bende de aynı cihazdan var. Kendisi belirtmemiş ama ben söyleyim SSD takmak isterseniz HDD kapasitesinden feragat etmeniz gerekmiyor çünkü içerisinde ayrıca M2 SSD slotu barındırıyor . Depo olarak kullanacağınız HDD'nin 5400 rotasyon hızında olması pek önemli değil gibi gibi.
Ben de bu konu üzerinden başka bir soru sormak istiyorum (konu açmayı bilmiyorum ben genel okuyucuyum :) bios açılış resmini değiştirmek istiyorum.
Masaüstü bilgisayarım Asus ve yıllardır Asus kullandığım için onda değiştirebiliyorum ama bunda bi türlü çözemedim.
Başta Recep Baltaş olmak üzere internette yol gösteren birçok kişi var, hepsi de rom dosyasını modlamak üzerine yöntem göstermiş fakat ben güncel bios dosyasını indirdiğimde rom dosyası olmadığını farkettim.
Benim güncelleme dosyasının uzantısı 50F ve indirdiğim programlarla modlama yapamıyorum.
Konuya vakıf kişilerin yardımını rica ederim.
Recep abi eğer gözüne çarparsa ilgilenirsen çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı