MSI R9 390 İçin Uygun İşlemci Tavsiyesi

Arkadaşlar İntel işlemci almak isterdim ama elimde ki anakart ve ramlar kaliteli ve yeni o yüzden bana sadece ve sadece AMD işlemci önerin lütfen. Yok intel daha iyi yok şu daha iyi diye yazmayın lütfen.

ASUS 970 PRO GAMING/AURA AM3+ AMD 970/SB 950 SATA 3.0 USB 3.1 Anakart
AMD FX X8 8300 Soket AM3+ 3.3GHz 16MB Önbellek 95W 32nm İşlemci

bu parçalarla devam edebilirsin fakat şunu bilmelisin ki; AMD yüksek güç tüketimi isteyen bir işlemci PSU'n yeteri gücü sağlayabilecek mi.
Hocam benim sistemim tam eksik yok sadece işlemcimi yükseltmek istiyorum anakart vs herşey var.Corsair cx 750 güç kaynağım var zaten R9 390 kullanıyorum.Önerdiğiniz anakartın daha iyisi var elimde modelide Asus M5A99X Evo.

Son düzenleme:
Ne kadar daha iyi orası tartışılır çünkü 4 sene öncenin anakartı, ama eğer 1000TL Bütceniz sadece işlemci içinse AMD FX X8 9590 Soket AM3+ 4.7GHz 16MB 220W 8 Çekirdek Su Soğutmalı İşlemci bunu tercih etmelisin içerisinde su soğutması da var 8 çekirdek 4.7 Ghz'de çalışıyor bunu 5.5e kadar çıkaranlar var. ama tabi 220W ay sonunda faturasında gösterir kendini.

Ne kadar daha iyi orası tartışılır çünkü 4 sene öncenin anakartı, ama eğer 1000TL Bütceniz sadece işlemci içinse AMD FX X8 9590 Soket AM3+ 4.7GHz 16MB 220W 8 Çekirdek Su Soğutmalı İşlemci bunu tercih etmelisin içerisinde su soğutması da var 8 çekirdek 4.7 Ghz'de çalışıyor bunu 5.5e kadar çıkaranlar var. ama tabi 220W ay sonunda faturasında gösterir kendini.
Hocam anlamadığım 1000 TL bütçenin tamamını harcamak gerekli mi? yani mesela 8350 alsam yetmez mi? birde bu açıdan düşünün.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı