MSI R9 390X, Witcher 3 90 derece olma sorunu

rbl

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce Witcher 3 aldım. Bugün oynarken sıcaklık değerini bir ölçeyim dedim. İlk açtığımda 87 felandı. Daha sonra 90 C gördüm. Oynamaya devam ettim 90'dan yukarı çıkmadı. Ama sonuçta bir korku saldı. Az oynadım diyebilirim(3-4 saat). Sizce bu sıcaklıkta oynamaya devam etsem sıkıntı oluşturur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Witcher 3, GPU'nun bütün bileşenlerini sonuna kadar kullanan bir oyun. Witcher 3'ten başka bir oyunda bu sıcaklık değerlerini göremezsiniz. :) Fan devirleri %100 olmadığı sürece ekran kartı sıcaklığı kontrol edebiliyor demektir.

Msi afterburner açtığımda fan devri %100 oluyo ikiside 88 derecede. 5 saate yakın oynadım ortama göre 75 ile 90 derece arası gidip geliyor. Böyle sabahleyin gün ışığında yükseliyor . Şehir içinde düşüyor. %100 bile olsa bu oyun oynanacak. :) Bir sıkıntı yok gibi ama ilerde oluşturur mu?

Sizce bu ekran kartını garantiye yollamalı mıyım? Çünkü 92-93 derece ordarken hiç rahat oynayamıyorum. Sorunlu bir kart mı ki?

Tek siz değil bir çok arkadaş r9 390x ile witcher 3 te 90 derecelerde oynuyor. Küçük bir Google aramasıyla görebilirsin. Witcher 3 hadi öyle diyelim diğer oyunlar ne vaziyettedir? Onları da paylasirsan yardımcı olabiliriz.

GTA 5 oynadım 70 derecenin üstüne çıkmadı. H1z1 oynadım 80 derece felan gördü. Onlarda sıkıntı yok witcher 3 çoğunda böyleyse kartta sorun yok o zaman.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı