MSI RTX 2060 ısınma problemi

Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Kamu Personeli
Bir hafta oldu bilgisayarı alalı merak ettiğim bir konu var. İlk olarak Metro Exodus oynadım ve 1440P Ultra ayarlarda Ray Tracing açık olacak şekilde CPU 60 derece ekran kartı 77 derecede sabitlendi. Bu rakamlar normal midir yoksa ben mi paranoya yapıyorum?
Ryzen 5 2600 + MSI RTX2060 Ventus XS OC 6 GB + 16 GB 3200 MHz RAM + kasanın ismini bilmiyorum 3 giriş 1 çıkış fanı var. Sistem böyle.

Bir hafta oldu bilgisayarı alalı merak ettiğim bir konu var. İlk olarak Metro Exodus oynadım ve 1440P Ultra ayarlarda Ray Tracing açık olacak şekilde CPU 60 derece ekran kartı 77 derecede sabitlendi. Bu rakamlar normal midir yoksa ben mi paranoya yapıyorum?
Ryzen 5 2600 + MSI RTX2060 Ventus XS OC 6 GB + 16 GB 3200 MHz RAM + kasanın ismini bilmiyorum 3 giriş 1 çıkış fanı var. Sistem böyle.
Normal sonuşta Ventus ekran kartı kasa hava akışıda etkiler önü mesh değildir büyük ihtimal.

Aslında dediği gibi bu değerler her modelin sitesinde yazıyor maksimum değerleri o değerlere gelmedikçe sıkıntı teşkil etmez ama şöyle de bir durum var sıcaklık şu havalar için bir tık sıkıntı yazın daha da sıkıntıya sokabilir ve sıcaklıktan dolayı frekans düşüklüğü yaşayabilirsiniz ben de kendimden biliyorum bu tip bileşenler alırken modelin soğutmasına hakim olmak gerekiyor o yüzden fazla araştırıp öyle alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı