RTX 2060 ısınma problemi

NotBaby

Hectopat
Rampage Majesty kasam var ve internetten baktığımda sıcaklık tarafından sorunlu bir kasa olduğunu öğrendim. 2 tane boş fan yeri var sizce fan almalı mıyım çünkü ekran kartımın sıcaklığı 70 dereceye çıkıyor. Eğer almam gerekiyorsa fan önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
70 derece normal bir değer.

90 derecelere çıkmadığı sürece problem yok. Lakin ne kadar serin o kadar iyi. İmkanınız var ise ön tarafa fan takın en azından içeriye ne kadar temiz ve serin hava girerse GPU için o kadar iyi olacaktır. CPU için de aynı şekilde.

Şimdi hangi marka model RTX2060? Asus RogStrix gibi bir soğutmaya sahipse 70 derece olması normal değil. Kasa içi hava akışın nasıl? Önde kaç fan var? arkada kaç fan var? üstte fan var mı? yönleri nereye bakıyor? Performansları nasıl? Yağlılar mı?

Ben güney yarımkürede yaşamıyorum. Saatlerce BattlefieldV oynuyorum ekran kartım 56 dereceyi geçmiyor. Klimada yok odamda.
Ekran kartınız nedir ve hangi modeli kullanıyorsun. Bu sıcaklıklar şehirden şehire bile değişebilir. Yani sizin kartınız 56° geçmiyor diye 70°kritik düzeyler olmuyor. 70° aşırı fazla değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı