Çözüldü MSI RTX 2060 Super boşta 62 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jamaiican

Centipat
Daha fazla  
MSI RTX 2060 Super kartım boşta olduğu halde yaklaşık 2 dakikada bir sıcaklığı 55 dereceden 62'ye kadar geliyor, fan açıp tekrar 55'e düşüruyor ve bunu 2 dakikada bir tekrarlıyor. Boştayken bu dereceler normal mi? MSI GTX 970 kartım vardı ve boşta fan sesi bile duymazdım ki hatırladığım kadarıyla onlar 50 dereceden sonra açıyor fanı. Ayrıca ufaktan Coil Whine seside var. Kartı alalı 3 gün oldu yardımcı olursanız fikirlerinize göre iade veya da değişim talebinde bulunacağım. Kasa havalandırmam gayet iyi ekte atacağım SS'de işlemci ve anakart sıcaklıklarımıda görebilirsiniz.

asds.png

Çözüm
Nvidia grafik panelinden güç modunu maksimum performans seçtiyseniz masaüstünde bile yüksek frekanslarda çalışıyor. Ondan olabilir mi?
Sanırım dediğiniz gibiymiş nvidia denetim masasını sıfırlayınca düzeldi çok teşekkürler. Bu coil whine hakkında da fikrinizi alabilirmiyim, az da olsa bi cızırtı sesi var yükde ve kartım daha 4 günlük iade etmeyi düşünmüyorum ama servise göndermem mantıklı olur mu ? @Nightmaree0

Ses çıkarması dışında zararı yok. Performansa etkisi olmaz. Sesten rahatsız oluyorsanız garantiye verip birebir değişim talep edebilirsiniz.

Coil Whine, ekran kartlarında kullanılan bazı indüktörlerin kalitesiz ya da yetersiz olmasından dolayı karta aşırı yük bindiğinde karttan gelen tıslama sesidir. Öte yandan kasa kapağınız kapalı ve kasanız da monitörün hemen yanında değilse, kasadan gelen diğer seslerle birlikte sineye çekilebilecek bir sestir. Hatta bazı durumlarda fan sesleri Coil Whine'ı bastırır ve siz bu sesi fark etmezsiniz bile.

Bu arada Coil bobin, whine ise ağlamak anlamına gelir. Yani Coil Whine, bobin ağlamasıdır :)

Yeni konular

Geri
Yukarı