MSI RTX 3060 12 GB alınır mı?

JazRest

Centipat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Arkadaşlar, genelde Online oyun oynuyorum fakat artık biraz kaldıramamaya başladım ve bu yüzden hikayeli oyunlara geçiş yapmak istiyorum.

Grafik yükseltince genelde donmalar başlıyor ve oyundan zevk almamaya başlıyorum.

Şu an kullandığım ekran kartı GTX 1650 4 GB MSI Ventus modeli ve Online oyunlarda gayet iyi iş çıkardı benim için.
(Örnek vermek gerekirse Max Payne 3 oyununu oynadığımda full grafiklerde 60 FPS üstünü çok görmüyor)

Bu yüzden MSI RTX 3060 12 GB Ventus modelini almak istiyorum.

Sistemimdeki diğer birleşenler:
  • Ryzen 5600
  • 16 GB RAM
  • 1 Adet M.2 SSD

Bir de sizden ricam olur işlemcim ekran kartını besleyebilir mi?
N11 veya Trendyol'dan alışveriş yapmayı pek sevmiyorum ama güvendiğim sitelerde acayip pahalı geldi önerdiğiniz bir site var mı?

İyi Sosyaller, şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar, genelde Online oyun oynuyorum fakat artık biraz kaldıramamaya başladım ve bu yüzden hikayeli oyunlara geçiş yapmak istiyorum.

Grafik yükseltince genelde donmalar başlıyor ve oyundan zevk almamaya başlıyorum.

Şu an kullandığım ekran kartı GTX 1650 4 GB MSI Ventus modeli ve Online oyunlarda gayet iyi iş çıkardı benim için.
(Örnek vermek gerekirse Max Payne 3 oyununu oynadığımda Full grafiklerde 60 FPS üstünü çok görmüyor)

Bu yüzden MSI RTX 3060 12 GB Ventus modelini almak istiyorum.

Sistemimdeki diğer birleşenler:
  • Ryzen 5600
  • 16 GB RAM
  • 1 Adet M.2 SSD

Bir de sizden ricam olur işlemcim ekran kartını besleyebilir mi?
N11 veya Trendyol'dan alışveriş yapmayı pek sevmiyorum ama güvendiğim sitelerde acayip pahalı geldi önerdiğiniz bir site var mı?

İyi Sosyaller, şimdiden teşekkür ederim.

Bu işlemci hayli hayli besler ama 6700XT varken o fiyata 3060 alınmaz.

Bu işlemci hayli hayli besler ama 6700XT varken o fiyata 3060 alınmaz.

Hocam çok süre önce amd ekran kartı kullandım ve çok büyük sıkıntılar yaşadım çözülmeyen hatalar ve çok sayıda mavi ekran yiyordum tekrardan başka model yine amd karta geçtim ve bir süre sonra yine aynı sıkıntılar baş geldi. Bu yüzden açıkca amd almak pek içimden gelmiyor fiyat aralığım max 9.500 zaten ve oyunlarda rtx açma isteği de var içimde.

Pahalı o model alınmaz.

Hangi modeli önerirsiniz hocam amd olmadığı sürüce

NVIDIA kanadında bunun performansı 3070'e yakın olduğu için daha iyi olur.
Soğutması en iyi modellerdendir.
Ancak VRAM yüzünden her yerde RT açamazsın.
3060 ise RT için o kadar da güçlü bir kart değil.
Tavsiyem 6700XT alman sistem bileşenleri kaliteli ise o eski sorunları yaşamazsın.
Bu da soğutması en iyi modellerden biri.

Geri
Yukarı