Çözüldü MSI RTX 3070 Ti Ventus 3X OC 86 derece normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baykatip

Hectopat
Daha fazla  
Üstadlarım herkese merhaba. Şu an bende MSI RTX 3070 Ti Ventus 3X OC (3 fanlı OC versiyon) ekran kartı var...

Birincisi sizlere sormak istediğim; bu kartın geçmişi bilinmiyor. Miningte mi kullanıldı yoksa sadece oyun mu oynandı? GDDR6X Micron RAM'ler var. Oyunda iken tam yükte 86 dereceyi gördüm. Bu sıcaklık değeri VRAM için normal midir? (GPU sıcaklığı oyunlarda 70-75 derece arası görüyorum bu sıcaklık normal gibi duruyor.)

ikincisi çok önemli değil ama bu kartın RGB aydınlatma ışığı var mı yoksa MSI Center olsun diğer programlarla çalıştıramadım. Çok önemli değil ışığın olması ama en azından bu fonksiyonunun bozuk olup olmadığını bilelim diye soruyorum.

Daha öncesinde hiç 3000 serisi kart kullanamadığımız için (miningciler ve dolar sayesinde yeni alabildik) internette de net cevaplar bulamadım. Bu kartı bizzat kullanan tecrübe eden arkadaşlar var ise cevaplarsanız sevinirim.

Çözüm
LuciferX ve RPM üstadlarım, ben şimdi hem boşta iken hem de ekran kartı %100 yük altında iken aldığım değerlerin resmini sizlere gönderiyorum. Bu arada ekran kartını açtım güvenlik etiketini de ben bozmuş oldum. Zaten garantisi bitmiş idi. Kartın eli yüzü kirli tozlu da sayılmazdı. Temizlik yaptım işlemciye Artics MX-4 macun uyguladım. Sonuçlar bunlar.

Bu arada bendeki kartın aynı modelini satan arkadaşa sordum. Bende ışığı yanıyor dedi. Kartı açıp baktığımda bende RGB göremedim.

Son olarak üstadlarım, VRAM sıcaklığı maksimum kaç derece olmalı.

Değerleriniz normal. Fan hızları %55 iken ekran kartınızın ortlama sıcaklığı 70 derece gösteriyor ve bu değer gayet iyi.
Ayrıca Ventus 3X modeline ışıklandırma yok Gaming X Trio modelinde var.
Bellek sıcaklığı ise 120 dereceye kadar sıkıntı çıkmıyor ancak 100 dereceden sonrası da normal değil.
Sanırım garantisi yok. Geçmişi bilinmiyor yazmışsınız. O halde bu kart 2 yıldan daha eski. Bu da eskisinden daha fazla ısınma demektir. Ayrıca sıcaklık konusunda tam bilgi vermelisiniz 86 derece iyi bir değer değil ancak bu değeri fan ne kadsr hızlıyken veriyor işte bu çok önemli. RGB yok diye biliyorum.

Ventus modelinde ışıklandırma yok.

unda iken tam yükte 86 dereceyi gördüm. Bu sıcaklık değeri VRAM için normal midir? (GPU sıcaklığı oyunlarda 70-75 derece arası görüyorum bu sıcaklık normal gibi duruyor.)

86 derece hotspot mu? Eğer öyleyse normal.

LuciferX ve RPM üstadlarım, ben şimdi hem boşta iken hem de ekran kartı %100 yük altında iken aldığım değerlerin resmini sizlere gönderiyorum. Bu arada ekran kartını açtım güvenlik etiketini de ben bozmuş oldum. Zaten garantisi bitmiş idi. Kartın eli yüzü kirli tozlu da sayılmazdı. Temizlik yaptım işlemciye Artics MX-4 macun uyguladım. Sonuçlar bunlar.

Bu arada bendeki kartın aynı modelini satan arkadaşa sordum. Bende ışığı yanıyor dedi. Kartı açıp baktığımda bende RGB göremedim.

Dosya Ekleri

• 123.gif
    123.gif
    21,8 KB · Görüntüleme: 42
  • 1234.gif
    1234.gif
    23,6 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:

Değerleriniz normal. Fan hızları %55 iken ekran kartınızın ortlama sıcaklığı 70 derece gösteriyor ve bu değer gayet iyi.
Ayrıca Ventus 3X modeline ışıklandırma yok Gaming X Trio modelinde var.
Bellek sıcaklığı ise 120 dereceye kadar sıkıntı çıkmıyor ancak 100 dereceden sonrası da normal değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
LuciferX üstadım cevapların için teşekkür ediyorum. Şimdi içim biraz daha rahatladı. Bu kartı da zor nasip oldu. Bir kaç ay sonra elimde kalır diye korkmaya başlamıştım şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı