MSI RTX 4070 TI Suprim X Coil Whine Sesi Yapıyor

Elsiyon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Ekran kartını 15 gün önce aldım. Başlarda ses çok az geliyordu, pek önemsemedim ancak sonradan sonraya ses çok fazla artmaya başladı. Kartı kullanmamanın bir zararı olur mu?

Sorunla alakalı olarak bir video da bırakıyorum: Streamable Video.

Güncelleme geçeyim;

MSİ ve İncehesap ile iletişime geçtim, her ikisi de bu durumun normal olduğunu, performans kaybına yol açmadığını ve tamir edilecek bir durum olmadığını belirtti. Ancak yine ürünün detaylı testleri yapılması için gönderilmesini istediler.

Aslında ürünü göndermeyecektim ancak bugün yük altında dahi olmadan Coil Whine sesi yapmaya başlayınca değişim talebi ile ürünü gönderdim.

Devam eden süreç hakkında gelişme oldukça güncelleme yapacağım.

Son Güncellenme;

Kart bugün itibariyle elime ulaştı, Servis notunda; Furmark, 3D Mark, Valley, Heaven, Superposition testleri yapıldığını ve herhangi bir ısı, ses ve FPS kaybı olmadığından dolayı kartı geri göndermişler. Mevcut çıkan sesin çok az olduğu ve herhangi bir tamir işlemi gerektirmediğini belirtmişler. Ürünü teslim aldıktan sonra servisi de aradım ancak Coil Whine değişim veya iade kampasina girmediğini söylediler.

Son düzenleme:
Merhaba,

Ekran kartını 15 gün önce aldım. Başlarda ses çok az geliyordu, pek önemsemedim ancak sonradan sonraya ses çok fazla artmaya başladı. Kartı kullanmamanın bir zararı olur mu?

Sorunla alakalı olarak bir video da bırakıyorum: Streamable Video.

Güncelleme geçeyim;

MSI ve İncehesap ile iletişime geçtim, her ikisi de bu durumun normal olduğunu, performans kaybına yol açmadığını ve tamir edilecek bir durum olmadığını belirtti. Ancak yine ürünün detaylı testleri yapılması için gönderilmesini istediler.

Aslında ürünü göndermeyecektim ancak bugün yük altında dahi olmadan coil whine sesi yapmaya başlayınca değişim talebi ile ürünü gönderdim.

Devam eden süreç hakkında gelişme oldukça güncelleme yapacağım.

son güncellenme;

Kart bugün itibarıyla elime ulaştı, servis notunda; FurMark, 3D mark, valley, heaven, superposition testleri yapıldığını ve herhangi bir ısı, ses ve FPS kaybı olmadığından dolayı kartı geri göndermişler. Mevcut çıkan sesin çok az olduğu ve herhangi bir tamir işlemi gerektirmediğini belirtmişler. Ürünü teslim aldıktan sonra servisi de aradım ancak coil whine değişim veya iade kampasina girmediğini söylediler.

Bende kulaklık takılı oynardım hep şimdi Rainbow Six: Siege oynarken farkettim bayağı fark edilebilecek bir ses yapıyor herhangi bir problem oluşturur mu acaba karta?

Geri
Yukarı