MSI Rx 470 Armor vs Gaming X

Yanlışınız var hocam, ARMOR modeli de O.C'lu geliyor. Hatta frekanslar neredeyse aynıydı son incelediğimde. Diğer farkları da biliyorum zaten, sadece merak ettiğim saf performans farkı ve fps değerleri. Bu konuya dair test veya yorum bulamadım. Birkaç gün içinde alacağım için net bir bilgi elde etmek istemiştim.

@Silinen üye Hocam senin bu konuda bir bilgin var mı? Bir de sana özelden sormak istediğim birkaç şey var, mümkün mü acaba?

Verebileceğim tek cevap hangisi ucuzsa onu alın olacaktır. Çünkü performans farkı yok neticede aynı chipset var.

Birisinin soğutması diğerinden bir tık iyi olabilir. Diğerinin frekans hızı bir tık az olabilir. Performansa etki etmez bunlar. İçinize hangisi sindiyse onu alın.

Özelden mesaj tabiki de atabilirsiniz.

Verebileceğim tek cevap hangisi ucuzsa onu alın olacaktır. Çünkü performans farkı yok neticede aynı chipset var.

Birisinin soğutması diğerinden bir tık iyi olabilir. Diğerinin frekans hızı bir tık az olabilir. Performansa etki etmez bunlar. İçinize hangisi sindiyse onu alın.

Özelden mesaj tabiki de atabilirsiniz.

Atamıyorum, sanırım kapalı burada.

Steamden ya da başka bir yerden konuşma şansımız var mı?

Steam, Face gibi şeyler yok bende :(

Kullandığım tek ağ İnci Sözlük. Üye olabilirsiniz isterseniz.

Bütçe kaygısı olan kullanıcılar genel olarak en ucuz markanın en ucuz modeli hangisiyse ona yönelmeli. En iyi OC'li en pahalı XYZ GPU'su, en ucuz XYZ GPU'sundan en fazla %3-4 daha fazla performans sunuyor.

Değerler derken frekansları kastediyorsunuz sanırım. Buyrun konuyla alakası MSI resmi sayfasının bölümü: Radeon RX 470 ARMOR 4G OC | MSI Global | Graphics card - The world leader in display performance

Aynı zamanda OC ibaresini de görebilirsiniz.

Attığınız linkte kartın overclocklu olduğu yazmıyor. Yazıyorsa da ben görmedim. Linkte yazanlar ( altta açıklama kısmında ) afterburner programını kullanarak overclock edebileceğiniz ve specifications kısmında afterburner O.C. yazan kısmındaki y ( yes ) işareti. Bu işaret de kartın overcloklu olduğunu değil afterburner programı kullanarak overclock yapılabilme desteğinin olduğunu gösterir. Ayrıca bu kartı almayı ben de düşünüyorum; ilk fırsatta.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı