MSI RX 5700 Gaming X vs Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC

onur keskin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zaman da bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak RX 5700 XT almayı düşünüyorum fakat 2 model arasında kararsız kaldım Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC modeli ile MSI RX 5700XT Gaming X arasında 500-600 TL'lik bir fark var. Hangisini almam mantıklı olur bu 2 model arasında FPS farkı sıcaklık farkı var mı? Sizce 500 TL verip MSI modelini mi almalıyım çok kararsız kaldım.

Son düzenleme:
Bence RX 5700 yerine 5700 XT tabii ki. Mesela MSI MECH veya MSI EVOKE 5700 XT deseydiniz o zaman tamam 5700 Gaming X alın diyecektim ama dediğiniz 5700 XT Gaming OC olan 3 fanlı, soğutması güzel bir model. 5700 XT Gigabyte Gaming OC tercih edin derim.

Biri RX 5700, diğeri 5700 XT. Sıcaklık farkını geçiyorum, FPS farklı olacaktır. XT daha iyi.

RX 5700 XT tabii ki.

Ben RX 5700 XT almaya korktuğum için 3850 TL'ye RTX 2060 Super aldım. AMD RX 5000 serisi alıyorsanız sorunlarla yüzleşmeye hazırlıklı olun. En sorunsuz denilen RX 5500 XT bile sorun çıkarınca şahsen ben korktum tekrar AMD ekran kartı almaya, tekrar sorunlarla boğuşmak istemedim. Sizin de başınıza gelsin istemem, alırsanız da umarım sorunsuz kullanırsınız.

Bence RX 5700 yerine 5700 XT tabii ki. Mesela MSI Mech veya MSI evoke 5700 XT deseydiniz o zaman tamam 5700 Gaming X alın diyecektim ama dediğiniz 5700 XT Gaming OC olan 3 fanlı, soğutması güzel bir model. 5700 XT Gigabyte Gaming OC tercih edin derim.

Biri RX 5700, diğeri 5700 XT. Sıcaklık farkını geçiyorum, FPS farklı olacaktır. XT daha iyi.

Peki Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC ile MSI RX 5700XT Gaming X arasında oyunlarda FPS farkı olur mu? Veya sıcaklık farkı aradaki 500-600 TL'lik farkı vermediğime pişman olur muyum yani?
RX 5700 XT tabii ki.

Ben RX 5700 XT almaya korktuğum için 3850 TL'ye RTX 2060 Super aldım. AMD RX 5000 serisi alıyorsanız sorunlarla yüzleşmeye hazırlıklı olun. En sorunsuz denilen RX 5500 XT bile sorun çıkarınca şahsen ben korktum tekrar AMD ekran kartı almaya, tekrar sorunlarla boğuşmak istemedim. Sizin de başınıza gelsin istemem, alırsanız da umarım sorunsuz kullanırsınız.

3000 serisi ekran kartları 1 ay sonra piyasaya çıkacakken 2000 serisi karta para yatırmayı pek mantıklı bulmuyorum ondan dolayı tercihimi AMD'den yana kullanacağım.

Peki Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC ile MSI RX 5700XT Gaming X arasında oyunlarda FPS farkı olur mu?

FPS farkı hissedilir şekilde olmaz, maksimum 3-5 FPS, o da sıcaklıkla ve ufak tefek termal tasarım farklarıyla ilgili olur. İki kartın da ısınacağını düşünmüyorum ama Gigabyte'ı araştırın derim.

Veya sıcaklık farkı? Aradaki 500-600 TL'lik farkı vermediğime pişman olur muyum yani?

Maalesef ülkemizde aynı grafik işlemcide böyle bir fiyat farkı ortaya çıkıyor. Bence değmez. Gigabyte olan gayet yeterli. Ama öncesinde isterseniz forumu bir araştırın bu ekran kartıyla ilgili. Hatta YouTube incelemelerine bakın. Bence iyi, ama Gigabyte AMD'de iyi işler çıkarıyor mu emin değilim, bu sebeple araştırın derim.

RX 5700 XT Nitro+ da düşünebilirsiniz ama fiyatları uçmuş. 4000-4300 TL iyidir bulabilirseniz.

FPS farkı hissedilir şekilde olmaz, maksimum 3-5 FPS, o da sıcaklıkla ve ufak tefek termal tasarım farklarıyla ilgili olur. İki kartın da ısınacağını düşünmüyorum ama Gigabyte'ı araştırın derim.

Maalesef ülkemizde aynı grafik işlemcide böyle bir fiyat farkı ortaya çıkıyor. Bence değmez. Gigabyte olan gayet yeterli. Ama öncesinde isterseniz forumu bir araştırın bu ekran kartıyla ilgili. Hatta YouTube incelemelerine bakın. Bence iyi, ama Gigabyte AMD'de iyi işler çıkarıyor mu emin değilim, bu sebeple araştırın derim.

RX 5700 XT Nitro+ da düşünebilirsiniz ama fiyatları uçmuş. 4000-4300 TL iyidir bulabilirseniz.
Hocam yeni konu açmak istemiyorum burdan sormak istiyorum. Pazartesi bu sistemi sipariş vermeyi düşünüyorum sizce bi eksisi yanlışı varmıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı