MSI RX 5700 XT Wattman Hatası Çözümü

temmuzz

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba MSI RX5700XT Gaming X ekran kartından oldukça memnunum. Son zamanlarda PC reset olup, açıldığında Radeon Software uygulamasından, Wattman ayarları sıfırlandı uyarısı alıyordum. Saat hızını manuel değiştirdiğimde sonuç alamadım.

Daha sonra Radeon Software üzerinden tek tuşla Undervolt yaptım. Bir süre sorun yaşamadım. Bir süre sonra aynı hatayı yine aldım. Bu arada zaman içerisinde WHQL sertifikalı güncellemeleri yükledim. Sorunun RAM'den olabileceğini düşünüp Memtest ve Windows Bellek Tanımlayıcı ile test ettim. Sorun çıkmadı.

RAM'lerde bir sorun olmamasına rağmen, yine de onunla ilgili olacağını düşündüm. kullandığım RAM GSkill Trident Z'dir. XMP profili ile RAM'leri OC ile kullanıyordum. Belki de bununla ilgilidir diye XMP profilini BIOS üzerinden iptal ettim. Böylece sorunum çözüldü. Belki faydası olur diye yazıyorum. Bende işe yaradı. Herkese sevgiler.

Rtx 2070 süper ile aynı performans oaln bi kart bu ve adamlar gelip rx 5700xt parasını hak etmiyor diyor 4k için la 4k veriyon 3 fanlı msı alıyon 6500 verip 2 fanlı asus rtx alıyon şimdi düşün bakalım hangisi daha rahat olur rx 5700 xt kullanıyorum ve hiç wattman hatası görmedim amd oc ayarlama yapmadan öncd tüm sorumlulukların size ait olduğunu beyan ediyor yapıo hata alırsanız garip değil bu silikon vardisi yani birisi gelir 1900 ile hata alır diğeri 2000 ile normal yaşar ben zotac gtx 1080 ti amp ekran kartına 40mhz oc yaptım ve pc reset atı

Geri
Yukarı