MSI RX 5700 XT Mech OC termal pad tavsiyesi

MelihCtn35

Centipat
Merhabalar. 24 Kasım tarihinde MSI RX 5700 XT Mech OC modeli satın aldım fakat ekran kartını incelediğimde VRM'lerin üzerindeki termal padlerin soğutma bloğuna temas etmediğini gördüm. Total War Three Kingdom, Star Wars Jedi Fallen gibi üst grafik oyunlarda VRM sıcaklığı 110-115 dereceleri görmekte. Bu ekran kartı modeli için önerebileceğiniz termal pad var mıdır?

O modelde öyle bir sorun var evet. Malesef piyasadaki termal padler çok kalitesiz. Tavsiyem Arctic veya Thermal Grizzly Minus Pad 8 gibi kalitesi yüksek bir termal pad al. Piyasada saçma sapan markasız termal padler işini görmez. Bu arada mutlaka 2.0 MM'lik bir pad alman gerekiyor.

Kartınız garanti dışı mı? Bence iade alıp farklı bir kart alın. Ben öyle yapmıştım.

Garantisi hala devam etmekte ürünü efsane cuma indirimiyle almıştım geldiğinde her yerini inceledim herhangi bir işlem görmemişti vidasının üstündeki garanti etiketi arka kapaktaki jelatini falan sağlamdı. Iade edip Gaming X alacaktım fakat malum efsane günleri yüzünden ürün 28 günde elime ulaştı kampanyalar bitincede fiyatlar 500 600 TL yükseldi o yüzden elimdekine razı gelmekten başka çare yok maalesef.
O modelde öyle bir sorun var evet. Malesef piyasadaki termal padler çok kalitesiz. Tavsiyem Arctic veya thermal grizzly minus pad 8 gibi kalitesi yüksek bir termal pad al. Piyasada saçma sapan markasız termal padler işini görmez. Bu arada mutlaka 2.0 Mm'lik bir pad alman gerekiyor.

Cevabın için teşekkür ederim. Termal grizzly markasını inceleme altına alacağım.

Bu arada garanti etiketini bozmadan termal padleri değiştirebilirsin bilgin olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada garanti etiketini bozmadan termal padleri değiştirebilirsin bilgin olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yalniz mech modelinde arka plakayı sökmek için garanti etiketi dahil bütün vidaları sökmek gerekiyor. Isı tabancasıyla yapıştırıcıyı çıkartıp tekrar yapıştırabiliyorum. Paylaştığın bilgiler için teşekkür ederim.

O modelde öyle bir sorun var evet. Malesef piyasadaki termal padler çok kalitesiz. Tavsiyem Arctic veya Thermal Grizzly Minus Pad 8 gibi kalitesi yüksek bir termal pad al. Piyasada saçma sapan markasız termal padler işini görmez. Bu arada mutlaka 2.0 MM'lik bir pad alman gerekiyor.
Piyasadaki normal bir termal pad ile değiştirdim. Hiçbir yararı olmadı cidden. Dediğiniz ürünleri de Türkiye'de satan birini bulamadım :/

Piyasadaki normal bir termal pad ile değiştirdim. Hiçbir yararı olmadı cidden. Dediğiniz ürünleri de Türkiye'de satan birini bulamadım :/
Sorunu çözdünüz mü hocam? Bende de Evoke 5700 modeli var ve VRM ısıları beni endişelendiriyor. Değiştirmek istiyorum. Bilgi verirseniz mutlu olurum.

Hocam merhabalar msi gaming x rx 5700 xt ekran kartımın termal padlerini değiştirmek istiyorum bu dediğiniz padlerden alsam işimi görürmü 2.0 mm lik olanlar farklı farklı sanki benim karttaki pad mm leri diye biliyorum ama

Geri
Yukarı