MSI RX 5700 XT Mech OC aşırı ısınma sorunu

Emir07.

Hectopat
Merhabalar arkadaslar RX 5700 XT Mech OC Ryzen 5 3600 16x1 RAM B450M'a Pro Max ankartlı bir sistemim var fakat Mount and Blade Bannerlord gibi yeni nesil oyunlarda ekran kartı sıcaklığım 100 C üzerini 10 dakikada geciyor. İslemcim de 80 - 90 derece arası dalgalanıyor. İslemcinin voltajını dusurdum, GHz sabitledim yine sorun çözülmedi işlemci kısmında. Ekran kartına gelirsek RX 5700 XT Mech OC zaten aşırı ısınıyor. Kasada 5 tane fan var. Ekran kartı fanı haric 3 ön ızgarada, 1 ekran kartını soğutuyor 1'de işlemciyi soğutuyor. Artık oyun oynamaya korkar hale geldim. Bu Mech kartlarda termal pad yarım koymuslar sanırım servise versem bunu düzeltirler mi? Sistem daha 10 günlük, Vatan'dan topladım. Bir yardımcı olursanız sevinirim. Çunkü sadece ekran kartı degil, Ryzen 5 3600 de ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
GP ibaresi bulunmayan Mech serisi termal ped sorununa sahip. Ancak bu değerler yine de çok fazla. Hangi kasayı kullanıyorsunuz?

Ekran kartı fanı haric 3 ön ızgarada, 1 ekran kartını soğutuyor 1'de işlemciyi soğutuyor.
Bu kısmı tam anlamadım. Ekran kartını ve işlemciyi soğutan fandan kastınız nedir?

PSU dandik ekran kartı dandik kusura bakma. Ekran kartı ısınma sorunlu. Mech modeli alınmaz ve Rampage PSU kasa alınmaz. Vatandan keşke Xıgmatek kasalı sistem alsaydınız ben öyle yaptım.

Normalde kullanmış olduğunuz ekran kartı biraz sıcak çalışan bir kart. Ama 100 derecelerde pek normal değil gibi. Kasanızın modeli nedir? İyi soğutamıyorsunuz bana kalırsa.
Rampage trapper 3x140mm ARGB fanlı 650W 80Plus Bronze MidT ATX Gaming kasa. Bu da kasanın linki: RAMPAGE TRAPPER 3x140mm ARGB FANLI 650W 80PLUS BRONZE MidT ATX GAMING KASA - Vatan Bilgisayar
PSU dandik ekran kartı dandik kusura bakma. Ekran kartı ısınma sorunlu. Mech modeli alınmaz ve Rampage PSU kasa alınmaz. Vatan'dan keşke Xigmatek kasalı sistem alsaydınız ben öyle yaptım.

Şimdi elimdeki bu sistem için öneriniz nedir PSU değiştirsem sorumda bir nebze azaltırmı.

PSU başka ekran kartı başka. Ekran kartı aynı devam eder. Mech modeli çünkü. Ama kaliteli PSU sistem daha iyi çalışır ısınma azalabilir. Gerçek güç veriyor çünkü kaliteli PSU. Bu veremez 650 Watt. 650 Watt yazdığına bakma.

PSU başka ekran kartı başka. Ekran kartı aynı devam eder. Mech modeli çünkü.

Bidiğim kadarıyla bu Mech modelinde termal pad değistirince sorun ortadan kalkıyormus fakat bunu ben yaparasam parcanın garanti dışı olur diye biliyorum MSI servisi bunu yapar mı servise göndersem çünkü Mech moddellerinde termal pad yarım koyulmuş üretim hatasından dolayı.

Geri
Yukarı