MSI RX580 Armor 8 GB kaça satılmalı ve yerine ne alınmalı?

Hosea Matthews

Zeptopat
Daha fazla  
Selamlar, neredeyse tam 2 yıl önce MSI RX580 Armor 8 GB ekran kartlı bir bilgisayar toplamıştım. Ekran kartında bir yükseltmeye gitmek istiyorum ve bu yüzden satmaya karar verdim. Kartın kutusu ve kutu içeriği mevcut fakat fatura sadece tüm sistem adına kesili, ekran kartının kendi faturasını bulamadım. Ne kadara satmalıyım? Sahibinden'de 8 GB olan modeller 7.5 8K'dan başlayıp 10K'ya kadar gidiyor. Çok yükseğe satmak istemiyorum zira elimde patlar ama çok düşüğe de gitmesini istemiyorum. Satılması için maksimum 1 1.5 ay beklesem iyi olur, daha fazla beklemek kurun hareketliliği dolayısıyla endişe verici.

Bir sorum daha var, sattığım fiyat üzerine yaklaşık 1.5 2K ekleyebilirim, yerine ne alsam iyi olur? Aklımda Amazon Japonya'dan RX6600/XT veya RTX3060 modeli var.
@kino önceki konulara bakarken sizi görmüştüm, belki yardımcı olursunuz diye etiketlemek istedim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben zamanında 5500 XT 8 GB satıp 6600 XT'ye geçtim neredeyse 2 kat performans farkı oldu. Mevcut piyasada senin de RX 6600/6600 XT hedeflemen hiç fena olmaz 8500 TL'ye okutsan 10.500 TL'ye RX 6600 almak oyun için mükemmel yatırım örneğin. Keza bütçen varsa 6600 XT de aynı şekilde. Tabii bu Türkiye fiyatı, Amazon JP'den daha uyguna indirirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben zamanında 5500 XT 8 GB satıp 6600 XT'ye geçtim neredeyse 2 kat performans farkı oldu. Mevcut piyasada senin de RX 6600/6600 XT hedeflemen hiç fena olmaz 8500 TL'ye okutsan 10.500 TL'ye RX 6600 almak oyun için mükemmel yatırım örneğin. Keza bütçen varsa 6600 XT de aynı şekilde. Tabii bu Türkiye fiyatı, Amazon JP'den daha uyguna indirirsin.

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Mesaj gelene kadar biraz daha araştırma yaparken kafam karıştı. Ryzen 7 2700 işlemcim var, o kısmı hiç düşünmemiştim. Fazla performans kaybı yaşar mıyım? Ekran kartı aldıktan sonra yaklaşık 1 yıl boyunca herhangi bir parçayı yükseltemem, hele de piyasa bu şekilde ilerlerse. Mesela çok önerilen 5600x 5k olmuş. Belki overclock yaparım diye düşündüm ama anakartım da B450M-K, yani o iş zor de olur biraz.

Siz yine de almamı önerir misiniz? Yoksa çok darboğaz olur, sistem böyle kalsın der misiniz?

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Mesaj gelene kadar biraz daha araştırma yaparken kafam karıştı. Ryzen 7 2700 işlemcim var, o kısmı hiç düşünmemiştim. Fazla performans kaybı yaşar mıyım? Ekran kartı aldıktan sonra yaklaşık 1 yıl boyunca herhangi bir parçayı yükseltemem, hele de piyasa bu şekilde ilerlerse. Mesela çok önerilen 5600x 5k olmuş. Belki overclock yaparım diye düşündüm ama anakartım da B450M-K, yani o iş zor de olur biraz.

Siz yine de almamı önerir misiniz? Yoksa çok darboğaz olur, sistem böyle kalsın der misiniz?

Overclock ve hızlı RAM'ler günü kurtarır. RX 6600 ile daha rahat olursun besleme açısından, 6600 XT'nin tam performansını alman oyunların çoğunda zor olacaktır. Bu darboğaz zaten kartın %90 ve altı beslenmesi şeklinde olur bir takılma, ısınma vb. yaşamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı