Elektronik MSI THIN GF63 12VE-082XTR 21.968,43 TL!

Arkadaşlar bilip bilmeden herkes yorum yapmış 45 W ekran kartı düşük performans vermiyor 4K serisi başka bir dinamiğe sahip teknoloji araştırmayanlar için performans testi içeren bu videoyu bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
60 wattlik 3060 gibi performans veriyordur muhtemelen.

60 wattlik 3060 gibi performans veriyordur muhtemelen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Önemli nokta frame generation teknolojisi ekran kartı ilerleyen yıllarda performans kalitesini gösterir diye düşünüyorum

Önemli nokta frame generation teknolojisi ekran kartı ilerleyen yıllarda performans kalitesini gösterir diye düşünüyorum
Ilerleyen yillarda oyunlar gelisip daha guclu kartlara ihtiyac duymazsa tabi.

Arkadaş burada en güzel cevabı vermiş zaten.

Teşekkür ederim, deneyimler nasıl hocam? Ben şu an için memnunum.

6-7 saat aralıksız cihazı deli gibi zorladım banamısın demedi. Akıcılık, grafikler muhteşem ötesi. 144hz ile birleşince tadından yenmiyor. Eski kart önerenlere anlam veremiyorum zaten.

Dosya Ekleri

• ss.PNG
    ss.PNG
    1,3 MB · Görüntüleme: 112
Bazı yanlış anlaşılmaları düzeltmek istiyorum. İlk olarak 4050'nin 45watt olması kadar normal bir şey yok zaten. Eski laptop ekran kartlarına bakarsanız 1050, 950M, 850M hep 50watt ekran kartlarıydı zaten 50 serileri hep bu civarda çalıştı 4060 değil ki bu 100W görsün. İkinci konu ise işlemci konusu. 13900k bile normalde güç kullanımı 400watt iken oyunlar da 100watt kullanıyor toplamda. Oyunlar tüm işlemciyi hiçbir zaman kullanamaz ama laptoplar soğutma gücüne göre limit koyulur. 45watt limit koyulduysa üstü o laptopun soğutma kapasitesinin üstüne çıkıyor diye limit vardır bu da kötü bir şey yeri geldiğinde fazladan güç işinize yarıyor.

Azı yanlış anlaşılmaları düzeltmek istiyorum. İlk olarak 4050'nin 45watt olması kadar normal bir şey yok zaten. Eski laptop ekran kartlarına bakarsanız 1050, 950M, 850M hep 50watt ekran kartlarıydı zaten 50 serileri hep bu civarda çalıştı 4060 değil ki bu 100W görsün.

4050 115W a kadar çıkıyor ama siz bilirsiniz.

Bazı yanlış anlaşılmaları düzeltmek istiyorum. İlk olarak 4050'nin 45watt olması kadar normal bir şey yok zaten. Eski laptop ekran kartlarına bakarsanız 1050, 950M, 850M hep 50watt ekran kartlarıydı zaten 50 serileri hep bu civarda çalıştı 4060 değil ki bu 100W görsün. İkinci konu ise işlemci konusu. 13900k bile normalde güç kullanımı 400watt iken oyunlar da 100watt kullanıyor toplamda. Oyunlar tüm işlemciyi hiçbir zaman kullanamaz ama laptoplar soğutma gücüne göre limit koyulur. 45watt limit koyulduysa üstü o laptopun soğutma kapasitesinin üstüne çıkıyor diye limit vardır bu da kötü bir şey yeri geldiğinde fazladan güç işinize yarıyor.

"50" serileri hep bu civarda çalıştı demeniz zaten yanlış bilgiyi koyuyor ortaya, en basitinden 3050 laptoplar da 95W'a kadar çıkan çokça model var, 4050'de Dynamic Boost ile beraber 140W'a kadar yolu olan bir GPU. Sözde düzelteceğim diye yanlış bilgi vermeyin.

"50" serileri hep bu civarda çalıştı demeniz zaten yanlış bilgiyi koyuyor ortaya, en basitinden 3050 laptoplar da 95W'a kadar çıkan çokça model var, 4050'de Dynamic Boost ile beraber 140W'a kadar yolu olan bir GPU. Sözde düzelteceğim diye yanlış bilgi vermeyin.
115w ye çıkma olayları yeni seriler ile geldi çünkü? O yüzden olmasın önceden watt olayı yoktu ve 50watt normal 50 serileri çalışma gücüydü.

115W ye çıkma olayları yeni seriler ile geldi çünkü? O yüzden olmasın önceden watt olayı yoktu ve 50watt normal 50 serileri çalışma gücüydü.

Önceki serileri şimdi ki seri ile bir tutuyorsun? 20 serisinden beri mobil tarafta TDP'ler önemleşti zaten.

Arkadaşlar boşa tartışmayın 22.000TL iken tercih edilecek bir modeldi. 8 GB RAM ile biraz daha iyi olabilir ama giriş seviyesi bir cihaz adı üstünde çok bir şey beklemeyeceksin.

@Aykatr hocam cihazın panel kodunu paylaşma şansın var mı? Detaylı incelemek istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı