Elektronik MSI THIN GF63 12VE-082XTR 21.968,43 TL!

Ezbere konuşuyorsunuz cihazın soğutması müthiş. Evet tek fanlı olabilir ama amazondan alacağın 3060'lı victustan kat kat iyi soğutuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cihazda Kullanılan panel bu: user login

Tek eksisi
45w'lık 4050

Frame generation açmıyacaksan alma. Frame generation ile hafif gecikme oluyor ama bence hissedilmez bile.

Son düzenleme:
45W ekran kartı ne kadar ısınabilir zaten? 100+ W cihazlar ile performansı kıyaslanır, ısı değeri değil. 45W GPU en ince ve hafif dizüstü sistemde kullanılacak sınır olmalı. İnce desen ince değil, hafif desen hafif değil. 1.3 KG bir cihaz olsa anlarım nedenini, 45W sınırlaması çok mantıksız.

45W ekran kartı ne kadar ısınabilir zaten? 100+ W cihazlar ile performansı kıyaslanır, ısı değeri değil. 45W GPU en ince ve hafif dizüstü sistemde kullanılacak sınır olmalı. İnce desen ince değil, hafif desen hafif değil. 1.3 KG bir cihaz olsa anlarım nedenini, 45W sınırlaması çok mantıksız.
sadece ekran kartı değil işlemciyide gayet iyi soğutuyor.

45w olabilir ama hala 3050den performansı iyi. 3050 cihazların işlemcileri 85 90 derecede çalışıyor yani demek istediğim ekran kartı 45 w olsada işlemcide gayet serin çalışıyor.
Demekki Cihazın soğutması iyi.

nedense bu forumda herkes amazondaki victusu öneriyor ama o bilgisayar daha 1 ay bile geçmeden termal macun kurumadan 95 derecelerde geziyor. Ben Şahsen onu alcağıma bunu alırım en azından kafam rahat işlemci 70-75 derece. performansıda iyi.

Ezbere konuşuyorsunuz cihazın soğutması müthiş. Evet tek fanlı olabilir ama Amazon'dan alacağın 3060'lı Victus'tan kat kat iyi soğutuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tek eksisi
45W'lık 4050

Frame generation açmayacaksan alma. Frame generation ile hafif gecikme oluyor ama bence hissedilmez bile.

95W a kadar çıkabilen bir işlemcinin 45W civarında çalışması ve 4.4GHz Turbo'su olmasına rağmen video boyu ortalama 4.1 hatta yer yer 3.7-3.8GHz çalışması sıcaklığı özetliyor sanırım?

45W ekran kartı ne kadar ısınabilir zaten? 100+ W cihazlar ile performansı kıyaslanır, sıcaklık değeri değil. 45W GPU en ince ve hafif dizüstü sistemde kullanılacak sınır olmalı. İnce desen ince değil, hafif desen hafif değil. 1.3 kg bir cihaz olsa anlarım nedenini, 45W sınırlaması çok mantıksız.

Bence yüksek frekansta stabil olmayan çipleri bu laptopa iteliyorlar. Başka açıklaması olamaz. Dandik çipleri atmak yerine nakite dönüştürme işi...

95W a kadar çıkabilen bir işlemcinin 45W civarında çalışması ve 4.4GHz Turbo'su olmasına rağmen video boyu ortalama 4.1 hatta yer yer 3.7-3.8GHz çalışması sıcaklığı özetliyor sanırım?
Bende 12500h var işlemci oyunda hiçbir zaman 50 wattın üzerine çıkmıyor ve hiçbir zaman 4.5 ghz görmedim 4.2 ile 4.0 arası geziyor veya başka bilgisayarların 12450h testlerini izleyebilirsiniz hiçbirinde işlemci 50 wattı geçmiyor 4.2 ghznin üzerine çıkmıyor ama işlemci frekansının biraz kıslıdığı doğru ama işlemci gerektiğinde yine 4 ghznin üzerine çıkıyor. Valorantta gözüktüğü gibi. İnanılmaz bir kısılma yok işlemcide. Bence Soğutması gayet iyi. En azından 5600hlı HP victus gibi 90-95 derecelerde gezmiyor. ileride termal macun kurusa 100 dereceye çıkıcak. indirmek için undervolt atacaksın ondada işlemci 3.0 3.2 ghzlere incek. onunla uğraşıcağıma bunu alırım miss gibi

Bence yüksek frekansta stabil olmayan çipleri bu laptopa iteliyorlar. Başka açıklaması olamaz. Dandik çipleri atmak yerine nakite dönüştürme işi...
Bence güç kaynağıyla alakalı gibi cihazda 120w adaptör bulunuyor ve ekran kartı watt kullanımı arttıkça işlemci watt kullanımı düşmeye başlıyor bu da frekans düşüşlerine neden oluyor. Yüksek ihtimal 120 watt yetmiyor çünkü daha cihazın ekranı rami bir sürü parçası var onlarda güç kullanıyor.

Bendede 85w 3050 var Cyberpunk oynadığımda hepsini kullanıyor.

12500h İşlemcimin watt kullanımı 45lerin altına düşüyor frekanslarda 3.8 - 3.9lara düşüyor.

Csgoda işlemcim 45 - 50 w kullanıyor. Sabit 4.2 ghznin hiç altına düşmüyor. ama ekran kartı 60 - 70w arasında oluyor. Adaptörümde 170w.

Son düzenleme:
Bende 12500h var işlemci oyunda hiçbir zaman 50 wattın üzerine çıkmıyor ve hiçbir zaman 4.5 ghz görmedim 4.2 ile 4.0 arası geziyor veya başka bilgisayarların 12450h testlerini izleyebilirsiniz hiçbirinde işlemci 50 wattı geçmiyor 4.2 ghznin üzerine çıkmıyor ama işlemci frekansının biraz kıslıdığı doğru ama işlemci gerektiğinde yine 4 ghznin üzerine çıkıyor. Valorantta gözüktüğü gibi. İnanılmaz bir kısılma yok işlemcide. Bence Soğutması gayet iyi. En azından 5600hlı HP victus gibi 90-95 derecelerde gezmiyor. ileride termal macun kurusa 100 dereceye çıkıcak. indirmek için undervolt atacaksın ondada işlemci 3.0 3.2 ghzlere incek. onunla uğraşıcağıma bunu alırım miss gibi

Bence güç kaynağıyla alakalı gibi cihazda 120w adaptör bulunuyor ve ekran kartı watt kullanımı arttıkça işlemci watt kullanımı düşmeye başlıyor bu da frekans düşüşlerine neden oluyor. Yüksek ihtimal 120 watt yetmiyor çünkü daha cihazın ekranı rami bir sürü parçası var onlarda güç kullanıyor.

Bendede 85w 3050 var Cyberpunk oynadığımda hepsini kullanıyor.

12500h İşlemcimin watt kullanımı 45lerin altına düşüyor frekanslarda 3.8 - 3.9lara düşüyor.

Csgoda işlemcim 45 - 50 w kullanıyor. Sabit 4.2 ghznin hiç altına düşmüyor. ama ekran kartı 60 - 70w arasında oluyor. Adaptörümde 170w.
Adamlar daha güçlü bir güç kaynağı ekleyebilirler yani...

Ezbere konuşuyorsunuz cihazın soğutması müthiş. Evet tek fanlı olabilir ama Amazon'dan alacağın 3060'lı Victus'tan kat kat iyi soğutuyor.

Tek eksisi
45W'lık 4050

Frame generation açmayacaksan alma. Frame generation ile hafif gecikme oluyor ama bence hissedilmez bile.

CPU bariz şekilde 45 watta limitlenmiş, GPU kullanımı arttıkca CPU kullanımı düşme sebebi de zaten Dynamic Boost bataryayla falan alakası yok. Cihaz her ikisine de yük bindiği anda 45+45 biçimde çalışamaz, çünkü belli işlemci 45W'ye limitlenmiş, GPU yüke bindiğinde de oradan +15 veriyor. Daha topu topu 80W kullanıma çıkamayan cihaz elbette ısınmaz, senin 80 dereceleri görüyor dediğin cihazlar 130W soğutuyor kasa içinde. Düz mantıkla bakarsan MSI yapmış işini, bir de müthiş diyor soğutmaya.

CPU bariz şekilde 45 watta limitlenmiş, GPU kullanımı arttıkca CPU kullanımı düşme sebebi de zaten Dynamic Boost bataryayla falan alakası yok. Cihaz her ikisine de yük bindiği anda 45+45 biçimde çalışamaz, çünkü belli işlemci 45W'ye limitlenmiş, GPU yüke bindiğinde de oradan +15 veriyor. Daha topu topu 80W kullanıma çıkamayan cihaz elbette ısınmaz, senin 80 dereceleri görüyor dediğin cihazlar 130W soğutuyor kasa içinde. Düz mantıkla bakarsan MSI yapmış işini, bir de müthiş diyor soğutmaya.

Zaten ben demedimki cpu dan kısılmamış diye ama inanılmaz bir kısılma yok.Zaten 130 watt çektiği dediğin modellerde 85 watt ekran kartı oluyor 45 w islemci oluyor yine işlemci 45wların üstüne çıkmıyor burada karşılaştırılması gereken işlemci. Aynı işlemcinin testlerini izleyebilirsin.

Suan piyasadaki 140w 3060 ve 12500h işlemcili bilgisayarlara bak onların bile işlemcileri oyunlarda max 45-50 w görüyor ekran kartı kullanımı 140 watlara ulaşınca islemci wattı yine düşüyor bu msi mahsus bir şey değil her pcde böyle. Asıl işlemcinin kısıldığını oyunda değil stress testinde anlaşılır. Performars modunda yüksek ihtimal stress testinde 50 - 55 watt çeker diye düşünüyorum işlemci.

Render alacak adam bu laptopu almasın zaten ama oyunda inanılmaz bir fark yok bence. Sogutmasıda tek fanlı olmasına rağmen gayet iyi bunu ben demiyorum zaten yabancı adamlar inceliyor.
Onlar diyor msi gf63 thin 2023 review yazıp izle görürsün zaten. Inceleyenlerin çoğu soğutması yeterli başarılı diyor.

Zaten ben demedimki CPU'dan kısılmamış diye ama inanılmaz bir kısılma yok. Zaten 130 watt çektiği dediğin modellerde 85 watt ekran kartı oluyor 45 W islemci oluyor yine işlemci 45wların üstüne çıkmıyor burada karşılaştırılması gereken işlemci. Aynı işlemcinin testlerini izleyebilirsin.

Şu an piyasadaki 140W 3060 ve 12500H işlemcili bilgisayarlara bak onların bile işlemcileri oyunlarda Max 45-50W görüyor ekran kartı kullanımı 140 watlara ulaşınca islemci wattı yine düşüyor bu MSI mahsus bir şey değil her PC'de böyle. Asıl işlemcinin kısıldığını oyunda değil stress testinde anlaşılır. Performars modunda yüksek ihtimal stress testinde 50 - 55 watt çeker diye düşünüyorum işlemci.

Render alacak adam bu laptopu almasın zaten ama oyunda inanılmaz bir fark yok bence. Sogutmasıda tek fanlı olmasına rağmen gayet iyi bunu ben demiyorum zaten yabancı adamlar inceliyor.
Onlar diyor MSI GF63 Thin 2023 review yazıp izle görürsün zaten. Inceleyenlerin çoğu soğutması yeterli başarılı diyor.

Hocam siz 23bin e bu cihazın alınabileceğini gönül rahatlığıyla söylüyor musunuz yani?

Ben birebir aynı kasayı kullandım, kalitesi desen kötü, touchpad desen kötü batarya desennn berbat ekran aynı ips level kötüydü... Ardından iade edip MSI'in daha üst seviye modelini aldım. Arada 2000 TL vardı ama o kalite farkını anlatamam 1 saat giden batarya niyeyse 8 saat gidiyor (2 yıl geçti daha 7 saat gidiyor). Siz de gelmişsiniz müthiş soğutuyor diyorsunuz kullandiniz mı bilmiyorum, başka MSI modelleriyle kıyasladınız mi bilmiyorum. Ezbere konuşan biz olmuşuz.

Öyle ya da böyle bu fiyata değmez, ezbere konuşan yok. (Watt değerlerine hiç girmedim herkese bir cevap bulmuşsunuz siz herkesten iyi biliyorsunuz herhalde)

Geri
Yukarı