MSI Türkiye yetkili servis garanti süreci

Arkadaşlar hem MSI Türkiye yetkili servisi servicepoint ile hem de laptopu aldığım incehesap ile görüştüm ve sonuç şu: Laptopu servise gönderdiğimde 3 olasılık var; birincisi arızalı parçaların değiştirilmesi, ikincisi değişim kararı, üçüncüsü ise iade kararı. Bu üç olasılıktan birincisi olursa hiçbir sorun olmuyor, ikinci kararda ise iş çetrefilli. Neden çetrefilli olduğu ise benim aldığım cihaz şu anda türkiyede stokta yok, tedarik edebilirler veya edemezler, uğraşırlar yada uğraşmazlar orasını bilmiyorum ama stokta olmadığı için aynı cihazı veremiyorlar ve eşdeğeri denebilecek en ucuz cihaz "Dell G5 SE 15 G515-1200 Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD 6GB Radeon RX 5600M 15.6" Full HD Win10 Home Gaming (Oyuncu) Notebook" modeli bile 18835 lira ve bu cihaz benim cihazıma kıyasla ısınma problemi vs olan bir cihaz ama bu cihazı bile vermek isteyip istemeyecekleri muamma çünkü fiyat farkı çok yüksek. Aynı marka cihaz istersem yada teklif etmeyi düşünürlerse bile kendi sitelerindeki en ucuz MSI cihaz "MSI Creator 15 A10UET-211TR i7-10870H 16GB 512GB SSD 6GB GeForce RTX 3060 15.6" Full HD Win10 Pro Notebook" 27416 lira ve benim cihazın 2.5 katı para. Üçüncü karar iade kararı çıkarsa iş iyice çığırından çıkıyor çünkü fatura tutarını aldığımda o para ancak ciklet alabiliyorum :D İncehesapla konuştuğumda bu durumu ekran kartlarında çok yaşadıklarını ve muadil cihazların tüketiciyi her zaman mutlu etmediği bilgisini aktardı bana. Ama şu an yaşadığım sorunlar da gelecek daha büyük sorunların ön habercisi. Cidden ne yapacağımı bilmiyorum. Ben laptopu aldığım günün kuruyla aldığım fiyat 1500 dolar ve şu anlık kurla 20265 lira yapıyor ama iade konusunda dolar baz alınmıyor maalesef :(

Yapıştırmayı unutmuşum kusura bakmayın. Benim cihazım bu ama ben ilaveten 8 GB RAM takviyesi yaptım. Peki değişim kararında aynısı ya da bir üst modeli bana verecek olan kim acaba? İncehesap firması mı yoksa MSI kendisi mi veriyor? Yıllar önce HP Pavilion DV6 cihazıma değişim ya da para iadesi teklifi gelmişti servisten ve ben teklif edilen cihazı beğenmediğim için para iadesi istemiştim ve parayı HP ödemişti. MSI'da süreç nasıl işliyor, İncehesap firması ile muhatap olursam mağdur olur muyum korkusu var (firmanın kötülüğünden ziyade 10 bine sattığım cihaza 25 binlik cihaz niye vereyim tribine girip işi yokuşa sürebilir)

İşte ben firmalarla muhatap olmak istemiyorum açıkçası. Direkt MSI ile işi çözebilir miyiz onu merak ediyorum. Yoksa daha iyisi diye kalkıp bana MSI olmayan bir ürün de önerebilir İncehesap.

Senin ince hesap ile işin yok onlar ürünü satar sonrası senin ile MSI Türkiye arasında.
Değişimi MSI Türkiye yapar.
Ürünün Türkiye stoklarında olmaması onların elinde de olmadığı anlamına gelmez.
Onlarda her türlü ürün olur.
Değişim kararı çıkarsa ürünü servisten alacaksın.

Senin ince hesap ile işin yok onlar ürünü satar sonrası senin ile MSI Türkiye arasında.
Değişimi MSI Türkiye yapar.
Ürünün Türkiye stoklarında olmaması onların elinde de olmadığı anlamına gelmez.
Onlarda her türlü ürün olur.
Değişim kararı çıkarsa ürünü servisten alacaksın.
İşte servicepoint müşteri hizmetleri yetkilisi de biz değişim kararını veririz değişimi satın aldığınız yer yapar diyor. Senin dediğin gibiyse hiç sorun yok, çünkü yetkili servis cihazın tl değerine fatura tutarına filan bakmaz elinde cihaz varsa değiştirir, yoksa da en yakın muadilini verir. Ama iş incehesap'a kalırsa sıkıntı

İşiniz incehesapa kaldıysa yandınız. Adamlar gittigidiyora ilan koymuşlar msi gm41 kablosuz mouse. 3 arkadaş aldık. Kablosuz yerine kablolu modeli gönderip sonra da yanlış ilan vermişiz iade edin alalım dediler o ara indirimler filan gitti mouseun fiyatı ikiye katlandı. Tüketici kanununa göre yaptığı iş ayıplı mal satmak kapsamına giriyor iki yönden. Şu an tüketici hakem heyetinde ve değişim istedim kanun bağlamında. İade benim işimi çözmüyor çünkü.

İşiniz incehesapa kaldıysa yandınız. Adamlar gittigidiyora ilan koymuşlar msi gm41 kablosuz mouse. 3 arkadaş aldık. Kablosuz yerine kablolu modeli gönderip sonra da yanlış ilan vermişiz iade edin alalım dediler o ara indirimler filan gitti mouseun fiyatı ikiye katlandı. Tüketici kanununa göre yaptığı iş ayıplı mal satmak kapsamına giriyor iki yönden. Şu an tüketici hakem heyetinde ve değişim istedim kanun bağlamında. İade benim işimi çözmüyor çünkü.
Hocam sizin konunuz muhakkak sizin lehinize çözülür de bu biraz zaman alır. Ama benim olayda işler tamamen karmakarışık. Ben şu anda doğmamış bebeğe don biçiyorum aslında ama ülkemizdeki döviz kurlarından ötürü fiyatlar bu kadar uçmuşken bilgisayarımı servise bile göndermeye korkuyorum. Dünyanın hiçbir yerinde benim şu yaşadığım korkuyu yaşayan yoktur. İnsanlar gönül rahatlığıyla bilgisayarlarını servise yollayabiliyorlar, çünkü iade kararı da çıksa çok cüzi bir farkla daha iyisini alabiliyorlar. Bense 1 yıl geçmeden cihazımı aldığım paraya şu anda ancak 2-3 senelik teknolojiye sahip ultrabook alabiliyorum.

39 kya vatandan ge76 raider 11uh-255tr aldım. ilk kurulumda lisanslı windowsta sorun çıktı. vatana gittim önce servise göndereceğiz dediler. Öyle deyince sizin korkuyu yaşadım. Durun yazılımsaldır bu bi bakın dedim. Sıfırladılar ve düzeldi. Laptop siparişten 2 saat sonra 46 k oldu. Sonra stoktan kalktı, 66kları bile gördü. Elindekine sahip olmak lazım şu dönemde.

39 kya vatandan ge76 raider 11uh-255tr aldım. ilk kurulumda lisanslı windowsta sorun çıktı. vatana gittim önce servise göndereceğiz dediler. Öyle deyince sizin korkuyu yaşadım. Durun yazılımsaldır bu bi bakın dedim. Sıfırladılar ve düzeldi. Laptop siparişten 2 saat sonra 46 k oldu. Sonra stoktan kalktı, 66kları bile gördü. Elindekine sahip olmak lazım şu dönemde.
İşte eldekine sahip olmak lazım da şu anda klavyenin durum bu (ışıklandırma disable modda ve buna rağmen 20den fazla tuşta ışık var), şarjı pilde 1-1.5 saat anca gidiyo, cihaz kış döneminde bile olsa oyunlarda inanılmaz ısınmaya başladı, eskiden 5 saniyede açılan cihaz şu anda 25-30 saniyede anca açılıyo, siyah ekranda ışık sızması baya bi arttı. Yani anlayacağın sorunlar diz boyu olunca çekine çekine de olsa göndericem gibi duruyo

Dosya Ekleri

• photo_2022-01-17_18-30-48.jpg
    photo_2022-01-17_18-30-48.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 69

Yeni konular

Geri
Yukarı