Elektronik MSI VGA Radeon RX 6650 XT Mech 2X 6800TL!

Hocam kartın hep bu sıcaklıkta çalışması ileriye doğru sorun değil mi sizce?
75 Derece orta sıcaklık. 80 dereceyi geçmiyorsa bir sorun yoktur kartta.
Sapphire kartlar diğer kartlara göre daha çok ısınıyor hocam. Ondan dolayı tercih etmezdim.
Aynen bence de öyle çok ısınıyorlar haklısın, mesela benim kart 110 derecede çalışıyor boşta.

6700'e karşı bu kart alınır mı muallak bir durum aslında. 6700'ün saf kas gücü ile VRAM'ine karşı 6650 XT'nin daha agresif overclock potansiyeli ve hızlı bellekleri bulunuyor. 6700 de overclock oluyor ama genel olarak Navi 22 kartlar Navi 21 ve 23 kadar çok vites artıramıyor.

İsteyen istediğini alsın, bana kalırsa 6x50 XT serisine en başından hiç gerek yoktu. Bir serinin yalnızca orta seviyesinde 6 tane kart olur mu arkadaş.

6700'e karşı bu kart alınır mı? Muallak bir durum aslında. 6700'ün saf kas gücü ile VRAM'ine karşı 6650 XT'nin daha agresif overclock potansiyeli ve hızlı bellekleri bulunuyor. 6700 de overclock oluyor ama genel olarak Navi 22 kartlar Navi 21 ve 23 kadar çok vites artıramıyor.

İsteyen istediğini alsın, bana kalırsa 6x50 XT serisine en başından hiç gerek yoktu. Bir serinin yalnızca orta seviyesinde 6 tane kart olur mu arkadaş.

Hocam resmen içimdekini yazmışsınız :D bu kadar ara kart mı olur kafam allak bullak oldu :(
6700 Sapphire şuan içimden geçen sanırım bunu alacağım.

Sizce şaka mı değil mi? Yük altında 70 derece üstü görmedim kartımı.

Hocam bir an korktum :) 6700 alıyorum o halde Sapphire Pulse serisi

75 derece orta sıcaklık. 80 dereceyi geçmiyorsa bir sorun yoktur kartta.

Aynen bence de öyle çok ısınıyorlar haklısın, mesela benim kart 110 derecede çalışıyor boşta.

Birader ne anlatıyorsunuz siz? Ben git şunu mu tercih et dedim? Diğer kartlara göre ısınıyor dedim ki doğru da. Geçip alınmaz demedim okuduğunuzu da anlamıyorsunuz artık. Tercihi arkadaş yapacak ister Sapphire alır ister MSI beni bağlamaz.

6700'e karşı bu kart alınır mı muallak bir durum aslında. 6700'ün saf kas gücü ile VRAM'ine karşı 6650 XT'nin daha agresif overclock potansiyeli ve hızlı bellekleri bulunuyor. 6700 de overclock oluyor ama genel olarak Navi 22 kartlar Navi 21 ve 23 kadar çok vites artıramıyor.

Konuda zaten varmışsınız hocam boşuna etiketlemişim, görmedim :D.

Birader ne anlatıyorsunuz siz? Ben git şunu mu tercih et dedim? Diğer kartlara göre ısınıyor dedim ki doğru da. Geçip alınmaz demedim okuduğunuzu da anlamıyorsunuz artık. Tercihi arkadaş yapacak ister Sapphire alır ister MSI beni bağlamaz.
Konuda verilen MSI Mech Sapphire'dan daha çok ısınıyor. Ayrıca doğru değil dediğin ve markaya değil modele bakılır. Sapphire Nitro+ ve Pulse serisi fazla ısınan seriler değiller(modelden modele değişiyor yine.) Eski kartları ve modellerini göz önüne alıp Sapphire ısınıyor demek doğru değil.

Konuda zaten varmışsınız hocam boşuna etiketlemişim, görmedim :D.

Konuda verilen MSI Mech Sapphire'dan daha çok ısınıyor. Ayrıca doğru değil dediğin ve markaya değil modele bakılır. Sapphire Nitro+ ve Pulse serisi fazla ısınan seriler değiller(modelden modele değişiyor yine.) Eski kartları ve modellerini göz önüne alıp Sapphire ısınıyor demek doğru değil.

Haklısınız hocam. Sapphire kartları genelde ısınıyor olarak bildiğimden dolayı tercih etmezdim dedim. Arkadaşa şunu tercih et bunu tercih et diye lanse etmedim. İstediğini alsın dedim.

Hocam resmen içimdekini yazmışsınız :D bu kadar ara kart mı olur kafam allak bullak oldu :(
6700 Sapphire şuan içimden geçen sanırım bunu alacağım.

Ben de 6700 alırdım. Fazladan kas gücünün nerede lazım olacağı belli olmaz, agresif hızlar bir yere kadar götürür.

Screenshot_8.jpg

Screenshot_9.jpg

Geri
Yukarı