MSI Vigor GK50 klavyede bir süreden sonra elektrik çarpıyor

Marwitz

Kilopat
Daha fazla  
Selam, yeni bilgisayara geçtikten sonra uzun süre bilgisayar açık kaldığında klavyede enerji birikiyor sanırım. Metal malzemeden yapıldığı için kenarlarındaki metal yerlere dokunduğumda elektrik çarpıyor. Bayağı böyle kol uyuşturacak seviyede çarpıyor az buz da değil. Yeni bilgisayara geçtikten sonra olması garibime gitti. Sizce neden oluyor olabilir?

Selam, yeni bilgisayara geçtikten sonra uzun süre bilgisayar açık kaldığında klavyede enerji birikiyor sanırım. Metal malzemeden yapıldığı için kenarlarındaki metal yerlere dokunduğumda elektrik çarpıyor. Bayağı böyle kol uyuşturacak seviyede çarpıyor az buz da değil. Yeni bilgisayara geçtikten sonra olması garibime gitti. Sizce neden oluyor olabilir?

Neden oluyor bilemeyeceğim ama ürünün kesinlikle arızalı olduğunu ve size net bir şekilde zarar verdiğini söyleyebilirim klavyeden uzak durun ve yarın yetkili servisle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Hocam kablonun ucunda falan kaçak mı var acaba veya içerdeki aksamlardada kaçak olup o metal yerler değebilir siz en iyisi yarın o klavyeyi tamire götürün.

Hocam kablonun ucunda falan kaçak mı var acaba veya içerdeki aksamlardada kaçak olup o metal yerler değebilir siz en iyisi yarın o klavyeyi tamire götürün.
Kabloyu komple inceledim herhangi bir sorun yok kendisinde ve uçlarında.

Neden oluyor bilemeyeceğim ama ürünün kesinlikle arızalı olduğunu ve size net bir şekilde zarar verdiğini söyleyebilirim klavyeden uzak durun ve yarın yetkili servisle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Yarın bir arayıp soracağım. Alalı 2 yıl oldu garantisi kalmamıştır ama yapacak bir şey yok.

Kabloyu komple inceledim herhangi bir sorun yok kendisinde ve uçlarında.

Yarın bir arayıp soracağım. Alalı 2 yıl oldu garantisi kalmamıştır ama yapacak bir şey yok.

Anladım hocam sağlık olsun o klavyeyi kullanmamanızı öneririm size veya bilgisayara herhangi bir zarar verebilir nereden ve nasıl elektrik birikiyor bilmiyoruz.

Ve hocam ek bilgi aynı klavye bende de varmış modelini hep karıştırıyorum :D

Anladım hocam sağlık olsun o klavyeyi kullanmamanızı öneririm size veya bilgisayara herhangi bir zarar verebilir nereden ve nasıl elektrik birikiyor bilmiyoruz.

Ve hocam ek bilgi aynı klavye bende de varmış modelini hep karıştırıyorum :D

Yeni klavye almak şimdi 2-3 bin TL bunu kullanmadan nasıl olacak..

Klavyeden ben çok memnunum bu arada elektrik çarpması dışında. 600'e almıştım 2020 yaz ayında şu an 2.500 olmuş. İnanılmaz gerçekten.

Yeni klavye almak şimdi 2-3 bin TL bunu kullanmadan nasıl olacak.

Klavyeden ben çok memnunum bu arada elektrik çarpması dışında. 600'e almıştım 2020 yaz ayında şu an 2.500 olmuş. İnanılmaz gerçekten.

Hocam tamir ettirene kadar adi bir klavye kullanabilirsiniz zaten böyle bir klavyeyi atmak saçmalık şahsen ben memnunum klavyemden. Şahsi düşüncem öyle fazla kötü bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Hocam yeni bilgisayara geçtikten sonra bu durumun yaşanmaya başladığını belirtmişsiniz, bu durumda kasanızdaki bir kaçaktan da kaynaklanıyor olabilir. Klavye kasaya temas ediyor mu?

Yaklaşık 2 sene kullandım ve bilgisayarım haftalarca açık kaldığı da oldu. Bu şekilde bir sorun yaşamadım. Kesinlikle servise götürmenizi tavsiye ederim.

Sebebi bilgisayarın topraklamasının olmaması büyük ihtimalle. Yeni bilgisayara geçtiğinde güç kablosu değiştirdiysen güç kablosunun topraklama bağlantısının iki ucunun birbirine bağlı olup olmadığını kontrol edebilirsin multimetreyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı