MSI X670E ve R7 7800x3D sisteme görüntü geç geliyor

seriousgigi

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni PC topladım. Oyunlarda canavar ama ilk açarken kasadaki güç tuşuna basınca ekrana görüntü gelmesi nereden baksanız 30 saniye sürüyor. Eski PC'de anında gelirken bunda 30 sn sürmesi neden olabilir? Çözümü nedir? Restart atmak 1 dakikadan fazla sürüyor.

Özellikler: MSI X670E Carbon, Ryzen 7800x3D, Neo Forza Trinity 7200 16x2GB DDR5, ROG STRIX OC 4080, 2TB Samsung 980 Pro heatsink, MSI 1000W.

RAM'ler 6800'e OC'lu. Anakart ise son sürüme güncellendi başka bir değişiklik yok. Anakart 6600 MHz destekliymiş neden RAM'leri 6800 yaptım hiçbir fikrim yok. Ya da belki de 6600 diye seçenek yoktu mecburen 6800 yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yavaş açılma sorunu için BIOS'tan "Memory context restore" ayarını "Enabled" olarak ayarlarsanız bir dahakine hızlı açılacak hocam, dün bende de bu sorun vardı araştırdım technopatta bir konuda gördüm. Bios a girerek bulabilirsin bu ayarı. Olmadı biosta arama yerine yaz sonra enable yap.

Ya evet bende gördüm yaptım ama konuyu silemedim :D

Yalnız bu hızlandırma olayı sadece açma için geçerli kapatırken hala çok yavaş. Eski PC kapat deyince 2 Sn'de kapatıyordu bunda 15sn sürüyor PC'yi kapatmak. Hatta bak dene açık PC'yi restart etmeyi gene bekliyorsun 1 dakika.

Şeytan diyor fişi çek sıfırdan aç PC'yi restart atacağına.

Yeni konular

Geri
Yukarı