Çözüldü MSI Z170A Titanium Anakartta Kırmızı Işık ve Açılmama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eray Alper

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bilgisayar açılmıyor. 1-2 hafta önce tatile gitmiştim fakat gitmeden önce gayet güzel çalışıyordu. Tatilden geri gelince işaretli yerde kırmızı ışık yanıyordu ve açma tuşuna basılınca açılmıyordu. Normalde açık olmasa bile anakarttaki açma tuşu yeşil yanar ama yanmıyordu. Güç kaynağından dolayı sanıp yeni PSU aldık (sıfır). Taktık yine olmadı. Aynı ışık yanmaya devam etti. Açma tuşuna basınca herhangi bir şey olmuyor, ne fan çalışıyor, ne ses geliyor, hiçbir şey olmuyor. Sıkıntı nedir onu bile bilmiyorum bilen yardım ederse sevinirim.
msiz170.jpg

Led hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Sanırım PCI girişinde bir sorun var. Anakartın kitapçığına bakın.

Edit: Anakartın kitapçığına baktım fakat yine bir bilgi bulamadım.

s.PNG

Ayrıca aşağıda bir kod çıkıyor mu? Çıkıyorsa bu tablo işinize yarayabilir:

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Led hakkında herhangi bir bilgi bulamadım. Sanırım PCI girişinde bir sorun var. Anakartın kitapçığına bakın.

Edit: Anakartın kitapçığına baktım fakat yine bir bilgi bulamadım.

Eki Görüntüle 328642

Ayrıca aşağıda bir kod çıkıyor mu? Çıkıyorsa bu tablo işinize yarayabilir:

Eki Görüntüle 328643
Ben de kitapçıkta bulamadığım için yazdım zaten. Aşağıda başka led, kod hiçbir şey yanmıyor. PCI girişinde sıkıntı varsa ne yapmalıyız?

Not : 2 ekran kartım var. SLI ile bağlı GTX 970. 2 yıldır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı olmamıştı şimdiye kadar.

Ben de kitapçıkta bulamadığım için yazdım zaten. Aşağıda başka led, kod hiçbir şey yanmıyor. PCI girişinde sıkıntı varsa ne yapmalıyız?

Not : 2 ekran kartım var. SLI ile bağlı GTX 970. 2 yıldır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı olmamıştı şimdiye kadar.
Tek bir ekran kartı takmayı yada kartların yerini değiştirmeyi dener misiniz?

Anakarttan görüntü almayı deneyin o zaman. Ekran kartlarını çıkararak onboard bağlayın.
Sıkıntı görüntüde değil. Bilgisayar çalışmıyor. Çalışsa ama görüntü gelmese dediklerin olurdu ama bilgisayar hiç açılmıyor. Ben yine de deneyeyim yazarım buraya.
Yine olmadı.
Anakarttan görüntü almayı deneyin o zaman. Ekran kartlarını çıkararak onboard bağlayın.
Olmadı.

Son düzenleme:
PSU'da sıkıntı olabilir veya anakart sistemi tetiklemiyor olabilir. Aynı şekilde bilgisayarı kasanın ön panelinden açmaya çalışıyorsanız ön panelde de sıkıntı olabilir. Anakartın üstündeki düğmeden sistemi çalıştırmayı dener misiniz? @Eray Alper
Anakartın üstündeki düğmeden de denedim olmadı. Zaten normalde o düğme yeşil yanıyor fakat çalışmadığından beri ışık yanmıyor orada. Sıkıntı PSU’da olamaz onu yeni değiştirdik ve 1000 watt, az da değil.
(Bu arada özellikler :
MSI Z170A Titanium Anakart
2 tane GTX 970 SLI
32 GB DDR4 2400 mhz Ram
1000 watt 80+ Gold Corsair PSU
Intel Core i7 6700k işlemci)
(Not : Bilgisayar yeni değil. 2 yıldır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı olmamıştı şimdiye kadar.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı