MSI Z270 SLI PLUS için İşlemci, RAM ve Soğutucu önerisi

gorkem4ydin

Decapat
Öncelikle merhabalar, DDR3 sistemimi satıp DDR4'e geçmeyi düşünüyorum ve geçiyorum fakat 2-3 gündür kafamı kurcalayan zorlandığım bazı konularda bilgi almak istedim ve bu konuyu açma gereği duydum.

İlk olarak anakart siparişi verdim (MSI Z270 SLI PLUS) ardından işlemciye karar vermeye çabaladım fakat bir türlü karar veremedim bu sisteme yayın ve oyun odaklı olarak i7 6700k, i7 7700, i7 7700k bu işlemcilerden hangisini alacağıma karar veremedim. i7 7700 dışında diğer işlemciler nadir bulunduğundan ikinci el olarak düşündüm fakat fiyatlar hemen hemen aynı. i7 7700 ile 7700k da O.C dışında herhangi bir performans farkı var mı? biraz daha eklenip i7 7700k alınır mı yoksa 6700k da idare eder mi? Bu soruyu cevaplayabilirseniz rotamı ona göre çizeceğim.

İkinci olarak ise RAM konusu. RAM olarak G.SKILL Aegis 8GB DDR4 3000MHz (Bir dahaki ay 16 GB yapacağım alacağım RAM'e göre) veya Corsair Vengeance 8GB DDR4 3000 MHz var. Fiyat farkı olarak çok bir fark yok. Aegis'in tasarımından görüldüğü üzere üstünde kağıt var gibi duruyor fazla bilgi bulamadığımdan pek bilmiyorum. Bu 2 RAM dışında maksimum 350-400 TL'ye kadar DDR4 3000 MHz RAM önerilerini alabilirim.

Üçüncü olarak bu işlemciyi soğutabilecek işlemci fanı. Bir çok işlemci fanı baktım fakat kalitelileri genellikle 200 250 TL civarı açıkcası bu kadar fazla para vermek istemiyorum işlemci soğutucusuna ucuz yollu ne kadar soğutursa tarzında bir işlemci fanı önerisi olan yorumda belirtirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z270 anakart alarak hata yapmışsınız. Ryzen tabanlı bir sistem toplamak daha mantıklı olurdu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı