Başarılı Kurulum MSI Z390 MAG Tomahawk | i5 9600K | GTX 1050 Ti | macOS High Sierra 10.13.6

Uzun uğraşlar sonucu kurulumu tamamladım. Her şey tamam ve stabil olarak çalışıyor.

• BIOS sürümünden dolayı kurulum ekranına geçmiyordu, BIOS'u downgrade ederek çözdüm.
  • BIOS Ayarları: Windows 10 Support/Disable
  • Kullanılan ses kartı sürücüsü: VoodooHDA.kext-2.9.0d10
Bileşenler;
  • MSI Z390 MAG Tomahawk
  • Intel i5 9600K
  • MSI NVDIA GeForce GTX 1050 Ti
Ekran Resmi 2019-04-19 07.12.49.png

Tebrikler. Bir şey sormak istiyorum İ5 9600K MSI Z390 TOMAHAWK ile birlikte doğrudan çalışıyor mu yoksa BIOS güncellemesi istiyor mu acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim, ben de almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun uğraşlar sonucu kurulumu tamamladım. Her şey tamam ve stabil olarak çalışıyor.

• BIOS sürümünden dolayı kurulum ekranına geçmiyordu, BIOS'u downgrade ederek çözdüm.
  • BIOS Ayarları: Windows 10 Support/Disable
  • Kullanılan ses kartı sürücüsü: VoodooHDA.kext-2.9.0d10
Bileşenler;
  • MSI Z390 MAG Tomahawk
  • Intel i5 9600K
  • MSI NVDIA GeForce GTX 1050 Ti
Eki Görüntüle 386902
Bir sorum olacaktı, bende MSI anakartı kullanıyorum ve kurulum ekranına bir türlü geçemedim sizde de "End RandomSeed" de mi donup kalıyordu, kuruluma başlamıyordu? Eğer böyleyse acaba hangi sürüm BIOS'u yüklediğinizi öğrenebilir miyim, daha doğrusu hangi tarihli olanı? Anakartım B350 tomahawk benim, tek tek uğraşmayayım downgrade etmekle sizinkiyle benimki çakışır diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorum olacaktı, bende MSI anakartı kullanıyorum ve kurulum ekranına bir türlü geçemedim sizde de "End RandomSeed" de mi donup kalıyordu, kuruluma başlamıyordu? Eğer böyleyse acaba hangi sürüm BIOS'u yüklediğinizi öğrenebilir miyim, daha doğrusu hangi tarihli olanı? Anakartım B350 tomahawk benim, tek tek uğraşmayayım downgrade etmekle sizinkiyle benimki çakışır diye düşünüyorum.
End RandomSeed kısmında kalıyordu. BIOS'u ilk versiyona çekince düzeldi.
Bahsettiğin hata pek BIOS ile alakalı değil.
BIOS ile çözdüm olayı.

@claus
Aksine, son dönemde yine sık sık karşılaşıyorum. Benim bizzat yeni topladığım Gigabyte anakart ile başıma geldi. Örneğin 3 adet BIOS sürümü vardı F2/F10 sorunsuz ama F11 her türlü aynı şartlarda boot duruyordu. MSI kullanan arkadaşımızda ise end random geçsek bile bendeki gibi boot duruyordu. Downgrade ben önerdim kendisine başıma gelince aynı durum. Genelde yükseltmek faydalı oluyor dell laptoplar misali bios sürümünü. Tam tersi durumlar ise deneyimler sonucu ortaya çıkıyor çeşitli anakartlarda.

Not: Asus downgrade gerekmiyor ama Gigabyte ve MSI son dönemde BIOS konusunda Clover ile hatta legacy chamaleon/enoch ile bile sorunlu olabiliyor.

Geri
Yukarı