MSI Z490-A PRO ve 10400F almak mantıklı mı?

Hata denmez aslında. Her şey bütçeye bağlı, b serisi anakart ile Z serisi arasında minimum 1000 TL fiyat farkı var. Eğer ileride upgrade düşünülüyorsa Z serisi dışında seçenek zaten yok, ancak alırım 4-5 sene hiç dokunmam denilecekse B460 ile fiyat performans sistemi pekala yapılabilir. B460 anakart bile o RAM hızında o işlemci ile 3070'e kadar olan kartları besler.

Dedikleriniz gayet mantıklı, hata dememdeki kasıt B460 anakartının önü tamamen kapandı. Bütçe konusunu biliyorum fakat kişi bu sistemi 4-5 ay kullandıktan sonra bu anakartı çok düşük fiyata satabilir veya bilmeyen birisine fahiş fiyat çekebilir. Ben düşünürken kısa -orta ve uzun vadeli olarak düşünüyorum. Her şeyi yazmak istemiyorum çünkü fazla uzattım.

Dedikleriniz gayet mantıklı, hata dememdeki kasıt B460 anakartının önü tamamen kapandı. Bütçe konusunu biliyorum fakat kişi bu sistemi 4-5 ay kullandıktan sonra bu anakartı çok düşük fiyata satabilir veya bilmeyen birisine fahiş fiyat çekebilir. Ben düşünürken kısa -orta ve uzun vadeli olarak düşünüyorum. Her şeyi yazmak istemiyorum çünkü fazla uzattım.
Attığım anakartta 3.0 desteği varmış :( gerçekten üzüldüm.

Attığım anakartta 3.0 desteği varmış :( gerçekten üzüldüm.

Bende 10400 ile MSI Z490 MPG Carbon kullanıyorum insanlar alma ne gerek var deyip dandik bir B460 atmışlardı gülüp geçmiştim. Ben size tavsiyelerimi sunmuştum ama sağlık olsun bilemiyorum. Bu forumda takılmak veya bilgi alışverişinde bulunmak artık çok saçma geliyor insanlar azınlığın dediği doğruya değil de çoğunluğun dediği aptalca yanlışlara yöneliyor :)

Geri
Yukarı