Rehber MTK işlemcilerde beklemeden Bootloader kilidi açmak

Merhaba sevgili Technopat Sosyal kullanıcıları, bu rehberimde sizlere nasıl 7 gün beklemeden MTK işlemci içeren cihazlarda Bootloader kilidi açmayı anlatacağım. Hadi rehbere geçelim.

Gerekli Dosyalar:

Bu dosya tüm gerekli dosyaları içeriyor: MediatekBootloaderUnlock.rar

• MTK Bootloader Unlock Pack'i PC'nize indirin
Ekran Alıntısı.PNG
  • İndirilen .ZIP dosyasını ayıklayın
Ekran Alıntısı.PNG

• MTK sürücüsünü kuralım (Sürücü klasörüne girin ve cdc-acm.inf dosyasına sağ tıklayın, Yükle'yi seçin)
Ekran Alıntısı.PNG

• USBDK'yi yükleyeEkran Alıntısı.PNGlim (64 bit işletim sistemi için x64, 32 bit işletim sistemi için x86)

• Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Telefonunuzu kapatınız.
  • UnlockBootloader.bat'ı açınız.
  • UnlockBootloader.bat Çalıştırınız.
  • Telefon Kapalı Durumda İken,
  • Cihaz modeline göre değişebilir ben 3 tuşa basarak yükledim cihaz Xiaomi bile olsa modelden modele göre değişiyor.
  • Şimdi Ses Kısma Ses Açma Ve güç tuşuna basarak USB kablosunu takacağız.
  • Bu ifadeyi görürsek işlem tamamdır 15 Saniye boyunca güç tuşuna basınca cihaz açılacaktır.
  • Untitled-1-copy.jpg
  • Eğer ki bootloader kilidini kapatmak isterseniz de aynı işlemleri yaparak 'LockBootloader'ı kullanarak kapatabiliriz.

Rehberim bu kadardı eğer ki işinize yararsa belirtmenizi isterim hayırlı günler dilerim.

Merhaba sevgili Technopat Sosyal kullanıcıları, bu rehberimde sizlere nasıl 7 gün beklemeden MTK işlemci içeren cihazlarda Bootloader kilidi açmayı anlatacağım. Hadi rehbere geçelim.

Gerekli dosyalar:

• MTK Bootloader unlock Pack'i PC'nize indirin.
Eki Görüntüle 1465734
  • İndirilen. ZIP dosyasını ayıklayın.
Eki Görüntüle 1465738

• MTK sürücüsünü kuralım (sürücü klasörüne girin ve cdc-acm. İnf dosyasına sağ tıklayın, yükle'yi seçin)
Eki Görüntüle 1465743

• UnlockBootloader.bat çalıştırınız.
  • Telefon kapalı durumda iken,
  • Cihaz modeline göre değişebilir ben 3 tuşa basarak yükledim cihaz Xiaomi bile olsa modelden modele göre değişiyor.
  • Şimdi ses kısma ses açma ve güç tuşuna basarak USB kablosunu takacağız.
  • Bu ifadeyi görürsek işlem tamamdır 15 saniye boyunca güç tuşuna basınca cihaz açılacaktır.
  • Eki Görüntüle 1465756
  • Eğer ki Bootloader kilidini kapatmak isterseniz de aynı işlemleri yaparak 'lockbootloader'ı kullanarak kapatabiliriz.

Rehberim bu kadardı eğer ki işinize yararsa belirtmenizi isterim hayırlı günler d yeni link budur.

Gerekli Dosyalar:

• MTK Bootloader Unlock Pack'i PC'nize indirin
Eki Görüntüle 1465734
  • İndirilen .ZIP dosyasını ayıklayın
Eki Görüntüle 1465738

• MTK sürücüsünü kuralım (Sürücü klasörüne girin ve cdc-acm.inf dosyasına sağ tıklayın, Yükle'yi seçin)
Eki Görüntüle 1465743

• UnlockBootloader.bat Çalıştırınız.
  • Telefon Kapalı Durumda İken,
  • Şimdi Ses Kısma Ses Açma Ve güç tuşuna basarak USB kablosunu takacağız.
  • Bu ifadeyi görürsek işlem tamamdır 15 Saniye boyunca güç tuşuna basınca cihaz açılacaktır.
  • Eki Görüntüle 1465756
  • Eğer ki bootloader kilidini kapatmak isterseniz de aynı işlemleri yaparak 'LockBootloader'ı kullanarak kapatabiliriz.

Rehberim bu kadardı eğer ki işinize yararsa belirtmenizi isterim hayırlı günler dilerim.
MediatekBootloaderUnlock.zip | by ToTheMobile.com for Utilities link budur (yeni)

Huawei Y6p kullanıyorum. Mediatek Pelio P22 işlemcisi MT6762R çipseti var. Bu yöntem çalışır mı?

Huawei Y6p kullanıyorum. Mediatek Pelio P22 işlemcisi MT6762R çipseti var. Bu yöntem çalışır mı?
Büyük ihtimal evet. Çalışmazsa da bozulmaz ama %70 çalışır.

Büyük ihtimal evet. Çalışmazsa da bozulmaz ama %70 çalışır.
Deneyeceğim ama link bozuk. Güncelleyebilir misin?

Deneyeceğim ama link bozuk. Güncelleyebilir misin?
Yeni gördüm güncel linki pardon.

@Jack İşte bir sürü program denedim. Hiçbirinde cihazı BROM moduna alamadım. Cihazı ses kısma ve seç açma tuşları basılı takınca 3 saniye cihaz MediaTek PreLoader VCOM Port olarak gözüküyor sonra kayboluyor ve Huawei logosu çıkıyor. Yardımcı olabilir misin öbür türlü telefoncuda bootloader kilidini açtıracağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı