Müdür saçımı kesmem için baskı yapıyor

PC_MAN

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, hocalar bile beni desteklerken müdür sürekli bu konuda bana baskı yapıyor. Resmiyette böyle bir kural yok diye biliyorum yanlış mı biliyorum? Eğer doğru biliyorsam bana müdüre karşı kullanabileceğim argümanlar verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar, hocalar bile beni desteklerken müdür sürekli bu konuda bana baskı yapıyor. Resmiyette böyle bir kural yok diye biliyorum yanlış mı biliyorum? Eğer doğru biliyorsam bana müdüre karşı kullanabileceğim argümanlar verir misiniz?
Doğru biliyorsun, mevzuata göre uzun saç, yüzü kapatmadığı sürece yasak değil. Özellikle topluysa ve bakımlıysa hiçbir şekilde zorla sana saçını kestiremez. Sözlü tartışmaya girme, sadece dinle geç. Sözlü tartışmaya girdiğin zaman haksız konuma düşebilirsin.

Yönetmelik saçın temiz ve bakımlı olmasını şart koşuyor kısa olması gerektiğine dair bir madde yok. Ama bunu müdüre söylemenin bir faydası yok çünkü adam bunu zaten biliyor. Ailenizin konuşmasını öneririm.

Kardeşim okulda uzun saç yasak diyen bir yasa yok bildiğim kadarıyla.
Müdüre karşı argüman olarak bu tür bir yasanın olmadığını söylemek bile yeterlidir.
Baskıya devam ediyorsa şikayet edebilirsiniz.

Saç anlını veya gözünü kapatmıyorsa saçın uzun olması sorun değil. Bana da ilk gün söylediler. Önüne dökmediğim zaman bir şey demiyorlar.

Doğru biliyorsun, mevzuata göre uzun saç, yüzü kapatmadığı sürece yasak değil. Özellikle topluysa ve bakımlıysa hiçbir şekilde zorla sana saçını kestiremez. Sözlü tartışmaya girme, sadece dinle geç. Sözlü tartışmaya girdiğin zaman haksız konuma düşebilirsin.
hergün yıkıyıp bakım yapıyorum ama toplamıyordum artık toplayıp giderim

Hocam saç şeklin nasıl? Uzun olmasına bir şey demez ama sizin saç Arizona kertenkeleleri gibi herhalde. Kesmelisin.
hacı yok normal, öyle saçma bişe yapmıyom

Geri
Yukarı