Mühendislik okumak

• Konuyu başlatan Fro
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 3B
Bu kadar abartmasaydınız keşke. Sonuçta kümeler kuramını içermiyor.

Düzgün bir yerde hakkıyla okumak istiyorsan lise ingilizcesinden daha iyi bir ingilizcen olmalı. Matematiği 40 soru üzerinden en az 35 yapmalısın. Bir o kadar da fen. Sınavda iyi bir iş çıkardıktan sonra o puan ile bölüm bile değiştirebileceğini için sen sadece sınava çalış. Okuldan önce kodlamaya başlamanın çok büyük artıları olmayacaktır ama vakit bulursan yapabilirsin. İngilizceni C1 yapmaya bak.
Eğer kodlamaya üniversitede başlamak bana çok fazla bir şey kaybettirmeyecekse onu erteleyebilirim. Öğrenmemin zor olacağını sanmıyorum. Yeni şeylerin mantığını çözmeyi seviyorum.

İngilizcem şu an B2 düzeyinde. Üniversiteye kadar bunu olabildiğince yükselteceğim.

Merhabalar
Ben Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum 1.sınıfta zorunlu ders olarak java eğitimi alıyoruz ben kodlamadan hoşlanmadığım için bana zor geliyor ama bilgisayar mühendisliği okuyan arkadaşım daha önceden kodlama bilmiyordu o da sıfırdan başladı öğrenmeye ama bazı sınıf arkadaşları çok daha önceden kodlama öğrendiği için ondan biraz öndeler büyük ihtimal size de öyle olur bir bakarsın daha 1.sınıf olmana rağmen yanında oturan adam oyun yazıyor sen daha bir satır yazamıyorsun :) işte burada önceden bir şeyler bilmek bir artı ama bilmesen bile öğrenirsin çok sıkıntı değil diğer mühendislikler içinde eğer kimya seviyorsan okuduğum bölümü öneririm yurt dışında oldukça popüler yada ağırlıklı fizik seviyorsan makine ve elektrik elektronik de olabilir

Onun üzerinde takılma sebebim ülkelerde iş olanağı kolay gibi durduğundan :D Uçak Mühendisliği Türkiye'de oldukça iyi. Fakat yurt dışında nasıl olduğu hakkında fazla bilgiye ulaşamadım. Çalışma koşulları hakkında fazla fikrim yok. Bilgisayar Mühendisliğinin çalışma ortamı az çok belli. Ek olarak ileride yeterince ilerleyebilirsem kendim bir proje başlatmayı hedefliyorum. Bundan dolayı biraz daha özgür kalıyor.
Dostum Türkiyede uçak üretmiyorlar ki :D Buradaki mühendisler bakım, onarım vs. işlere bakıyorlar. İşinde iyi olursan Lockheed Martin, Boeing, Airbus ve daha birçok firmada çalışabilirsin.

Şu ana kadar başlamış olsaymışsın iyi olurmuş ama bundan sonra başlama daha. Şu anda senin için en mantıklısı ders çalışmak. Kodlamaya ayıracağın vakti ders çalışmaya ayırarak, normalde kazanacağın üniversiteden 1 2 üstünü kazanmak ileride hayatını çok değiştirebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı