Mühendislik programları için laptop seçimi

Sinan Yarar

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler sayın Technopat üyeleri.
Günlük fazla fazla sekme açmamı gerektirebilecek tarayıcı işlemleri, Office programları, Netflix ve bazı AutoCAD, catia, ısıs tarzında uygulamaları performanslı bir şekilde kullanabileceğim laptop arıyorum. Gaming serilerine mi, iş serilerine mi bakmalıyım anlayamadım. Bazi laptoplara bakiyorum işlemci iyi, RAM iyi, SSD güzel fakat harici ekran kartı yok. Bunun nasıl bir dezavantajini yaşarim? Ay sonunda Amerika'dan kuzenim gelecek Amerika'dan da alabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçe en fazla 1000$.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynayan biri değilsen oyun bilgisayarı almanı önermem. Düşük pil süresi ve fazladan en az 1 kg taşıman demek olacak bu. İnce iş bilgisayarlarına yönelebilirsin, U serisi bile işini layığıyla yerine getirecektir.

Merhaba,

ABD'den alabiliyorsanız eğer Dell XPS, Precision serilerinin eski modelleri (1-2 jenereasyon eski) çok ucuza kendi sitesinde satılıyor. Yine size tavsiyem Lenovo Thinkpad e15 gen2 (AMD Ryzen4'lü modeller) e bakmanız iyi olacaktır.

Ram en az 16GB olmalı. SSD en az 480/512 GB olmalı. Bu değerlerden aşağısı kötü bir yatırım olur. Ama satın aldıktan sonra yükseltme yapmayı düşünüyorsanız o ayrı.

Merhaba,

ABD'den alabiliyorsanız eğer Dell XPS, Precision serilerinin eski modelleri (1-2 jenereasyon eski) çok ucuza kendi sitesinde satılıyor. Yine size tavsiyem Lenovo Thinkpad e15 gen2 (AMD Ryzen4'lü modeller) e bakmanız iyi olacaktır.

Ram en az 16GB olmalı. SSD en az 480/512 GB olmalı. Bu değerlerden aşağısı kötü bir yatırım olur. Ama satın aldıktan sonra yükseltme yapmayı düşünüyorsanız o ayrı.
Öncelikle değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz dell'in sitesini inceledimde xps serileri 1000$'dan başlıyor. Tavsiye ettiğiniz ürünler bunlar mıydı? Ben mi o 1-2 versiyon eskileri bulamadım? Bende dediğiniz gibi 16gb ram 512gb SSD referans alarak bakıyorum.

Hem hafif hem de üzerinde GTX 1650 ekran kartı var.

Maalesef bütçenin baya bir üstünde :)
Çok şık görünüyor fakat öncelikli olarak mümkünse 16gb ram arıyorum. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.
Oyun oynayan biri değilsen oyun bilgisayarı almanı önermem. Düşük pil süresi ve fazladan en az 1 kg taşıman demek olacak bu. İnce iş bilgisayarlarına yönelebilirsin, U serisi bile işini layığıyla yerine getirecektir.
U serisinden kastınız işlemci sanırım? Peki bu harici ekran kartı olmayan sistemler 3d modelleme programlarinda bana problem yaratır mı ?

Ne güzel bilgisayarmış, keşke benim olsa.
Not: 13'' ekrana alışkın değilseniz bir süre küçük gelebilir.
Ekleme: Hemen altında i7, 32 GB RAM yazınca onun fiyatını 1.000 dolar sanmıştım :(

Ek olarak şu 2 in 1 sistemler için ne düşünüyorsunuz? Hayal edince yüksek işlem gücüne ihtiyacım olduğu zaman laptop olarak , gündelik işlemler için tablet olarak kullanmak çok konforlu görünüyor ama performans ve bütçe anlamında ne kadar verimli oluyor bu sistemler ?

Geri
Yukarı