Mühendislik seçimi

hktn

Femtopat
Daha fazla  
Bahçeşehir üniversitesinde elektrik-elektronik mühendisliği okuyacağım. Şu an hazırlık okuyorum. Kurum içinde yatay geçişte burs kesintisi olmuyormuş. Bilgisayar mühendisliği mi yazılım mühendisliği mi elektrik elektronik mühendisliği arasındayım. Elektrik elektronik okursam da mutlaka yazılıma yönelmeyi düşünüyorum. Sizin tercihiniz ne olurdu? İleride iş bulabilme ve güzel maaş göz önünde bulundurarak seçim yapalım.

Bahçeşehir üniversitesinde elektrik-elektronik mühendisliği okuyacağım. Şu an hazırlık okuyorum. Kurum içinde yatay geçişte burs kesintisi olmuyormuş. Bilgisayar mühendisliği mi yazılım mühendisliği mi elektrik elektronik mühendisliği arasındayım. Elektrik elektronik okursam da mutlaka yazılıma yönelmeyi düşünüyorum. Sizin tercihiniz ne olurdu? İleride iş bulabilme ve güzel maaş göz önünde bulundurarak seçim yapalım.
Yazılımla uğraşmak için sevmeniz gerekiyor. Aksi halde katlanılacak bir iş değil. Geçmeden önce öğrenmeye başlayın severseniz geçersiniz.

Teknik her zaman iyidir. Sektörden biri olarak bölümünü değiştirmeni tavsiye etmem. Zaten yazılım göreceksin ve yapacaksın.

Yazılım alanında çalışmak istiyorsanız elektrik-elektronik okumaya gerek yok. Yazılım mühendisliğinin de bir lisans bölümü olarak kapsamının dar olduğunu ve temellerinin eksik olduğunu düşünüyorum. Ders programları da biraz bunu gösteriyor. Bana kalırsa bilgisayar mühendisliği okuyup seçmeli derslerinizi istediğiniz yazılım odağına göre almak en mantıklısı.

Otomasyon ile uğraşıyorum, Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyarakta yazılım işinde bulunabilirsin, örneğin Ladder diliyle Lojik Modüller programlayabilirsin, C# ile haberlesme uygulamaları yapabilirsin veya Mikroislemcilere yönelebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı