Mühendislik (spesifik olarak yazılım ve bilgisayar) çok değersiz olacak

Şu an bile duyduğum işsiz mühendisler var yazılım dışındaki konularda.

Yazılım değil mühendisliği. Tarih değersiz mi ,hayır ama öğretmenliği 5 para etmez.
Hocam yazılımı mühendislik fakültesi dışında nerede öğreneceksiniz. Size Engineering Algebra and Maths gibi algoritmaları anlamanızı sağlayacak matematik ve cebiri kim öğretecek? Kendiniz bunları öğrenebilecek kapasitedeyseniz zaten yeni Elon Musk veya Bill Gates siz olursunuz.

Dediğim gibi. Sadece duyuyorsunuz. O işsiz olan kişilerin ne kadar bilgi sahibi olduğunu bilmiyorsunuz. Belki sırf okumak için okudular. Veya kendilerine mühendis denmesini isteyen ilkokul bilgisine sahip kişilerden ibaretler. Anlamsız.
Kesinlikle haklısın. Kıytırık bir üniversitede okuyolar, 4 sene yatıyolar sonra iş bekliyolar,bulamayınca da yaaa bilgisayar mühendisliğinde iş yok. Boş boş muhabbetler.

Yazdıklarınızı yaşınıza veriyorum. Piyasanın içine girmemiş biri olarak anlamsız yorumlar yapmayın lütfen.

Her yer mühendis kaynacak, diyorum o zaman ne değeri kalır.

Tarih öğretmenliği de değerli çoğu öğretmenlik değerli yurt dışında mühendisten çok öğretmenlere ve felsefecilere saygı duyulur. Bu ucuz ülkeye göre yargılama.

Ben Türkiye için konuştum.

Türkiye'de değersiz falan olmayacak değersiz olanlar ismi bile biliinmeyen, bilgisayar dersine kimya hocası giren üniversitelerde okuyanlar olacak. Düzgün üniversitede oku bakalım nasiıl kapmaya çalışıyorlar seni.

Düzgün üniversiteden bahsediyorsun ama Dünya genelinde ilk 500 içerisinde bir üniversitemiz bile yok!

Türkiyede o yüzden mi elektrik elektronik mühendisleri gidip yarı iletken firiması bulunmadığından ya yurt dışına çıkıyor yada yazılım mühendisi olarak sektörde asgari ücrete ucuza çalışıyor! Bayramlık ağazımı açtırmayın bana!

Dünyada en fazla beyin göçü veren ülkeyiz sen hala düzgün üniversite demeye devam et.

Hocam yazılımı mühendislik fakültesi dışında nerede öğreneceksiniz. Size Engineering Algebra and Maths gibi algoritmaları anlamanızı sağlayacak matematik ve cebiri kim öğretecek? Kendiniz bunları öğrenebilecek kapasitedeyseniz zaten yeni Elon Musk veya Bill Gates siz olursunuz.
Meslek değersiz olucak . Bölümü değil . Çünkü her yerde yazılımcı olucak.

Düzgün üniversiteden bahsediyorsun ama Dünya genelinde ilk 500 içerisinde bir üniversitemiz bile yok!

Türkiyede o yüzden mi elektrik elektronik mühendisleri gidip yarı iletken firiması bulunmadığından ya yurt dışına çıkıyor yada yazılım mühendisi olarak sektörde asgari ücrete ucuza çalışıyor! Bayramlık ağazımı açtırmayın bana!

Dünyada en fazla beyin göçü veren ülkeyiz sen hala düzgün üniversite demeye devam et.
Piyasayı bu kadar kolay özetleyemezdim. Mezun olunca ilk iş olarak yarı iletken üzerine çalışacağım. Boş yere bütün kaynaklarımız ucuza yurt dışına aktarılıyor.

Düzgün üniversiteden bahsediyorsun ama dünya genelinde ilk 500 içerisinde bir üniversitemiz bile yok!

Türkiye'de o yüzden mi elektrik elektronik mühendisleri gidip yarı iletken firiması bulunmadığından ya yurt dışına çıkıyor ya da yazılım mühendisi olarak sektörde asgari ücrete ucuza çalışıyor! Bayramlık ağazımı açtırmayın bana!

Türkiye şartlarında düzgün, yerli firmalar napıcak Amerika'dan mezun adam mı getirtecek bizim iyi üniversitelerimizden adam alacak.

Geri
Yukarı