Mükemmeliyetçiliğimden dolayı ders çalışamıyorum

Özel ders almak mantıklı olabilir hocam.

Evet, yarın başlıyorum.

Sevdim bu bahaneyi, muhtelif alanlarda benzer varyasyonlarını kullanacağım, teşekkür ediyorum.

Ne bahanesi pardon? İşim gücüm yok bahane mi uydurcağım? Durum aynen olduğu gibi. Sizi her ne kadar ilgilendirmese de belirteyim, bundan dolayı bir uzmanla görüşüyorum. Boş boş mesajlar yazmayın.

Buyumeyi dusunebilirsin dostum. Buna da ilk olarak "ben mukemmeliyetciyim" demeyi birakarak, sonra da hatalarinin ve eksikliklerinin moral bozacak degil, aksine kendini gelistirebilecegin yerleri buldugun icin motivasyon kazandirmasi gereken tecrubeler oldugunu kavrayarak baslayabilirsin. Türkiye gibi bir yerde intihar edecek cocuga ders programi yazan sozde ogretmen olacak o ogretmenlerden yardim istemek yerine, hayata karsi genel felsefi gorusunun yonunu degistirip, simarik sekilde ben mukemmeliyetciyim ondan matematikte yanlış yapinca uzuluyorum agliyorum demeyi birakmak senin icin iyi bir ilk adim olabilir. Gercekten insanlar burada sana matematigini iyilestirmek icin tavsiyelerde bulunmuslar, sense gelmis "vucudum neden beni buna zorluyor?" gibi bir cumle kurmussun en bastan. Ergensin, ben de oyleyim oradan biliyorum. 1 sene sonra daha ileri bir noktada olan bambaska bir kisilikle bu gonderilerine bakip ben ne sacmalamisim demek disinda kurtulamayacagin bir dongu yok. Eger kurtulamayacaksin gibi geliyorsa da kendini o donguye sen sokmussundur.

Ergen demene epey güldüm Depresif Lahmacun bey :) Keza ergenlikle bir alakası yok. Etrafına bir baksan ne kadar çok insanın mükemmeliyetçilikten muzdarip olduğunu göreceksin. Üretkenliği en çok etkileyen durumlardan birisi. Bu uydurma bir şey değil.

Seneye YKS'ye gireceğim. (EA) tek eksiğim matematik. TYT de AYT de cidden rezil durumda. Kısır döngüde kaldım mükemmeliyetçi birisi olduğumdan dolayı. TYT Türkçe denemelerde 37'den aşağı gelmiyor. Keza sosyal de öyle. En fazla coğrafya 1, diğerleri tamamen doğru. Gel gelelim matematiğe. Eskiden beridir bir temel eksiğim var. Çalıştıkça eksiklerimi görüyorum, eksiklerimi gördükçe de motivasyonum bozuluyor. Mesela trigonometride önceden geometride çalışmadığım veya bilmediğim bir konuyu görünce dipsiz bir kuyuya girmiş gibi hissediyorum. Mükemmel yapmak istiyorum. Mükemmel yapmayacaksam hiç yapmayayım kafası. Bunun şart olmadığını da biliyorum ama vücudum buna zorluyor beni. Bu döngüden nasıl kaçarım? Özellikle saygıdeğer öğretmenlerden tavsiye gelirse çok müteşekkir olurum.

Üniversite okuyorum aynı sıkıntıyı yaşamıştım zamanında ben atlatamadim bdhxndjsnsjsj TYT'de 5 mat 35 Türkçe 20 sosyal 5 fen yapmıştım AYT'de de 27-30 arası edebiyat 5 miydi 7 miydi mat yapmıştım. İnşallah asarsin dostum.

Üniversite okuyorum aynı sıkıntıyı yaşamıştım zamanında ben atlatamadim bdhxndjsnsjsj TYT'de 5 mat 35 Türkçe 20 sosyal 5 fen yapmıştım AYT'de de 27-30 arası edebiyat 5 miydi 7 miydi mat yapmıştım. İnşallah asarsin dostum.

Derslere başladım asılmaya şimdi. Üstüne gidiyorum matematiğin bayağı. YKS sonucu nasıl gelmişti bu netlerle?

Geri
Yukarı