Ders çalışamıyorum ve gelişme kaydedemiyorum

İstersen her şey olur, lütfen bilgisayarını kapat ve ailende internet kullanan yoksa ebeveynine modemin şifresini değiştirmesini söyle.
1 ay boyunca aşırı zorlamayı deneyeceğim , gelişme olursa ( ki umarım olur) bu rutinle devam etmeyi planlıyorum. Tavsiyen için teşekkür ederim.
Çabalamayı biraz daha denersen beynin çalışabilir.
Muhtemelen ders çalışma alışkanlığım olmadığı için bu durumdayım. Şu anki durumumdan daha fazla zorlamam gerekiyor o zaman.

En azından ders çalışmanın önemini kavraman güzel bir şey.
Çalışmak istiyorsun, çok fazla çalışmak istiyorsun ama bir türlü yapamıyorsun.

İşte küçüklükten gelen bir alışkanlık eksiği. Ama hiçbir şey için geç değil. Keşke bu "kendini zorlama" sürecini bir kaç ay daha erken başlatsaydın. Haziran gibi. Bu sayede şimdi belki de daha fazla çalışıyor olurdun, adam akıllı test çözüyor olurdun.

Soru çözmeye gelince beyninin durması da yine pek test çözme alışkanlığının olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.
Zamanla o beyin hızlanır merak etme. Tek yapman gereken çabalamak olacak. Onda da mecbur zorlayacaksın kendini.

Ama bu "zorlama" meselesini sürekli yapma. Kendini rahatlat bir şeylerle.
Hem aşırı derece kendini zorlayıp beraberinde strese girersen komple fail olursun. Onu söyleyeyim.

En azından ders çalışmanın önemini kavraman güzel bir şey.
Çalışmak istiyorsun, çok fazla çalışmak istiyorsun ama bir türlü yapamıyorsun.

İşte küçüklükten gelen bir alışkanlık eksiği. Ama hiçbir şey için geç değil. Keşke bu "kendini zorlama" sürecini bir kaç ay daha erken başlatsaydın. Haziran gibi. Bu sayede şimdi belki de daha fazla çalışıyor olurdun, adam akıllı test çözüyor olurdun.

Soru çözmeye gelince beyninin durması da yine pek test çözme alışkanlığının olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.
Zamanla o beyin hızlanır merak etme. Tek yapman gereken çabalamak olacak. Onda da mecbur zorlayacaksın kendini.

Ama bu "zorlama" meselesini sürekli yapma. Kendini rahatlat bir şeylerle.
Hem aşırı derece kendini zorlayıp beraberinde strese girersen komple fail olursun. Onu söyleyeyim.
İhtiyacım olan cevaplardan biri buydu sanırım , çok teşekkür ederim.

Şu an ne durumdasın, problem çözmeye falan başladın mı?
O zamana göre çok büyük gelişme var , günlük 25 paragraf 20 problem genel ortalama toplam 150 civarında soru çözüp , 3.5-4 saat civarında konu çalışmaya başladım. Umarım arttırıp devam edebilirim. Deneme çözmeye başlamayı düşünüyorum. Sorduğun için teşekkürler.

Geri
Yukarı