Mükemmelliyetçi birine nasıl davranılır?

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Ben babamı sevmiyorum. Ne kadar mal mülk de alsalar sorun bunda değil. Babam her şeyin 'mükemmel' olmasını istiyor. Ben normalde kekeme bir bireyim. Adam kekelediğim günden beridir kekeleyeceksen konuşma diyordu. En son kavga ettim, elimi masaya vurdum. Kekemeliğin benim seçimim olmadığını ve doğuştan olduğunu kafasına soktum. Buna benzer çok şey oluyor. Örneğin okuldan gelince konuşmak istemiyorum ama o konul diye bağırıyor. Telefon numarasını yanlış tuşladığımda yine 'Doğru tuşlasana görmüyor musun?' diye bağırıyor. Her yerde bağırıyor. Cidden sıkıldım.

Her insan hata yapabilir ama anlamıyor.

Hocam size öyle davranıyor olabilir, evet onun da hataları vardır illaki ama o da sizin iyiliğinizi istiyor. Babalar sevgisini belli etmez, siz iyi bir yere gelin diye her şeyi iyi yapmanızı istiyordur belki de. Hatta belki de size "kekemeysen konuşma" demesi bile belki sizi hırslandırıp normal şekilde akıcı konuşmanızı sağlamaktır. Her baba çocuğunu sever, babanızın değerini bilin :D.
Okumayı öğrenseydin önce. Kekemelik doğuştandır dediğimi okusaydın.
@Olga666 Akıcı konuşmaya zorlarsan birey akıcı konuşmaz. Aksine konuşmaktan çekinir.

Hocam size öyle davranıyor olabilir, evet onun da hataları vardır illaki ama o da sizin iyiliğinizi istiyor. Babalar sevgisini belli etmez, siz iyi bir yere gelin diye her şeyi iyi yapmanızı istiyordur belki de. Hatta belki de size "kekemeysen konuşma" demesi bile belki sizi hırslandırıp normal şekilde akıcı konuşmanızı sağlamaktır. Her baba çocuğunu sever, babanızın değerini bilin :D.
Arkadaş babanın üslubunun yanlış olduğundan bahsediyor, şahsen benim babam da her şeye kızıyor. Çocuklarıma asla böyle davranmayacağım ben, bir şeylere illa ki kızacak fakat en ufak şeyde bağırmaları çok saçma.

Ne yurdu? Çocuk esirgeme yurdu falan mı?
Çocuk esirgeme dışında, ailelerini istemeyen çocukların kaldığı yurtlar var. Bence gidin bir süre kalın. Sonrasından babanız sizi özlerse, geri almak ister zaten. Siz de isterseniz geri gidersiniz. Özleşirsiniz biraz.

Geri
Yukarı