Birine nasıl açılırım?

Evet. Buraya yazmadan geçmeyeyim bari :) şansım başkasından yanaymış hiç gerek kalmadan bulduk birbirimizi :) umarım cevap veren herkese teşekkür ederim. Hayatınızda hep mutlu olun umarım

Dostum sakın yanlış anlama fakat bu kadar çabuk mu sevginden vazgeçiyorsun? Yani başka birini görüp "artık ne yaşadıysanız" tüm duygularına bir kerede kalem mi çekeceksin? Umarım mutlu olursun. Çünkü sadece sevgilin olmakla sevgilin olmuyor. Asıl aşk dediğimiz şey çok farklı. Bugün sevdiğin birinden yarın hiçbir duygu hissetmemek bana yapmacık geliyor. Neyse, mutluluklar. [emoji4]

Dostum sakın yanlış anlama fakat bu kadar çabuk mu sevginden vazgeçiyorsun? Yani başka birini görüp "artık ne yaşadıysanız" tüm duygularına bir kerede kalem mi çekeceksin? Umarım mutlu olursun. Çünkü sadece sevgilin olmakla sevgilin olmuyor. Asıl aşk dediğimiz şey çok farklı. Bugün sevdiğin birinden yarın hiçbir duygu hissetmemek bana yapmacık geliyor. Neyse, mutluluklar. [emoji4]
Buraya pek yazmak istemedim basarisiz olmus gibi durmamak icin. Evet seviyordum ama benden önce davrananlar oldu. Kıza karşı kendime yediremedim sonra icimde kaldı tabi ki ama olsun boyle olacagi varmis. Aralarına girmek istemem. Cogumuzun hayatında unutulmayanlar var o da öylece kaldı. Umarım beni tekrardan kendime getirenle mutlu olabilirim. Şanslıymışım iyice vazgecmisken beni kurtaran biri oldu bakalım zaman gosterecek eskileri unutabilecek miyiz ?

Bence hiç açılma. İnan bana aşk o kadar berbat iğrenç bir şey ki kimse sevilmeyi ve değer verilmeyi hak etmiyor. Ve ayrıca Aşk ve sevgi kavramına ben inanmıyorum insanlar birbirini sevmezler. Yani şöyle anlatıyım bir insan diğer insana seni seviyorum diyorsa o aslında şöyledir; '' Senin yanında kendimi iyi hissediyorum aslında seni değil senin o hissettirdiğin duyguyu seviyorum'' budur işte bunun olayı. Ben mesela dişi bireylerden nefret ederim iğreniyorum onlardan. Tabi kide bir erkek olarak onlara karşı özel bir ilgim var ama sanki içimden çok farklı bir kişilik yatıyor bazen onlardan ölümüne iğreniyorum. Eğer dünyayı değiştirme ve bir şeyleri düzeltme şansım olsaydı tüm dişi bireyleri ve cinselliği yok ederim. Aslında bakarsak bu dünyayı değiştiremezsiniz. Çünkü bu iğrenç gezegende mücadeleye ve rekabete dayalı bir sistem var. Sadece parası olan insanlar bir şeyleri deneyimleye biliyor. Diğerleri adeta bir modern köle. Her gün çalışıyorlar yoruluyorlar. Çoğu da hak ettiğini alamıyor. Adalet yok eşitlik yok hiyerarşi hakim. Ben fazla yaşayacağımı sanmıyorum. Küçüklükten beri her zaman sorgularım bu tür şeyleri. Ve son olarak hiç bir zaman hayata bağlı motivasyonlu mutlu bir insan olamadım. İçimde yaşayıp isteyip de yaşayamadığım gerçekleştirilememiş arzular var. Ama kimin umurunda ki sonuçta herkes için bir hiçim ve sürekli kendimi teselli etmek zorunda kalıyorum. İnsan olmak çok zor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı