Münazara çalışması: Eğitimde aile mi daha etkilidir, okul mu?

BatuhanTmzx

Decapat
Daha fazla  
Hayırlı akşamlar. Bu şekilde bir münazara yarışması olacak, okulda biz okul tarafındayız, okulu haklı çıkartmak için neler yapabiliriz? Yardımcı olur musunuz?
Tartışma bittikten sonra ekstra sorular sorulacak, cevapları beklenecek. Sorular da verebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
"Aile çekirdektir, okul ise kabuk. Çocuklar temelde nasıl yetişirse okulda da kabuklarını geliştirirler."

Bu başlık ile aile tarafını haklı çıkarabilirsiniz hocam da, neden aile tarafını çıkarmak istiyorsunuz? Okul tarafını haklı çıkarmanız gerekmez mi?

Hocam okul tarafındaysanız niye aile tarafını haklı çıkarmak istiyorsunuz?

Kusura bakmayın başka bir konudan alıntı yapmak istemiştim fakat nasıl yapıldığını bilmiyordum kopyala yapıştır yaptığımda düzeltmiştim fakat düzelmemiş :D

"aile çekirdektir, okul ise kabuk. Çocuklar temelde nasıl yetişirse okulda da kabuklarını geliştirirler."

Bu başlık ile aile tarafını haklı çıkarabilirsiniz hocam da, neden aile tarafını çıkarmak istiyorsunuz? Okul tarafını haklı çıkarmanız gerekmez mi?

Kusura bakmayın başka bir konudan alıntılamak istemiştim fakat nasıl yapıldığını bilmiyordum. O yüzden kopyala yapıştır yaptım düzelttim zannetmiştim fakat düzeltmemişim. _.

Aile içinde öğrenilen şeylerin okulda uygulandığı ve çocuklar okulda daha çok zaman geçirdiği için okul daha etkilidir diyebilirsiniz. Çocuklar ilk sosyal ortamlarına okulda giriyorlar ve kuralların birçoğunu orda öğreniyorlar.

Kusura bakmayın başka bir konudan alıntı yapmak istemiştim fakat nasıl yapıldığını bilmiyordum kopyala yapıştır yaptığımda düzeltmiştim fakat düzelmemiş :D

Sıkıntı yok hocam, ama çok zor bir tarafta kalmışsınız. "aile çekirdektir, okul ise kabuk. Çocuklar temelde nasıl yetişirse okulda da kabuklarını geliştirirler." bu fikrin tam tersini yapabilirsiniz. Yani "çocuklar ailede yetişir ancak atardamarı okul yapar" tarzında.

Sıkıntı yok hocam, ama çok zor bir tarafta kalmışsınız. "aile çekirdektir, okul ise kabuk. Çocuklar temelde nasıl yetişirse okulda da kabuklarını geliştirirler." bu fikrin tam tersini yapabilirsiniz. Yani "çocuklar ailede yetişir ancak atardamarı okul yapar" tarzında.

Teşekkürler bu bilgi yeterli olur mu bilmiyorum ama işime yarar gibi. Fikri olanlar yazabilirse iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı