Müslümanlar neden Hristiyan ülkelere sığınmak istiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok basit bir cevabı var düşünelim. Hangi müslüman ülke şu anda hristiyan ülkelerden daha iyi durumda?
too-busy-with-religion-doing-science.jpg

Batısı hristiyanı yok bu işin. Daha iyi bir hayat sürmek için yapılan bir olay bu.
Kuzey Afrika'dan Fransa'ya getirilen siyahi insanlar aklıma geldi. Şimdi Fransa futbol takımı oyuncuları Cezayir milli takımından daha esmerler. o_O
Cezayir.jpg
Fransa.jpg

Not: Üstteki Cezayir. :kararsız:

Çok basit bir cevabı var düşünelim. Hangi müslüman ülke şu anda hristiyan ülkelerden daha iyi durumda?Eki Görüntüle 239241
Hangi açıdan baktığına bağlı. Ve neye göre Müslüman bir ülke diyorsun. Mesela Türkiye'ye Müslüman ülkesi diyenler var. Ama anayasada "Laik bir ülkedir" diyor. :)

Çoğunluk hesaplanarak yapılan genelleme doğru fakat resmi din olayı bizim ülkemizde yok. "Laik ve demokratik" olarak geçiyor bizim tanımımızda. Lütfen bu mesajdan sora siyasete dönmesin olay. Çağdaş olduğunda, insancıl olduğunda zaten rahat bir ülke oluyorsun. Norveçin, japonyanın, korenin büyük bir kısmı dinsiz mesela ama adamlar ona göre yaşıyor kime ne diyorlar.

Hangi açıdan baktığına bağlı. Ve neye göre Müslüman bir ülke diyorsun. Mesela Türkiye'ye Müslüman ülkesi diyenler var. Ama anayasada "Laik bir ülkedir" diyor. :)
Benim bildiğim çok az sayıda ülkenin dini yazar. Diğer ülkelerin dini yazmaz. Müslümanlığın çoğunlukta olduğu ülkeler.

Bildiğin Afrika Uluslar Kupası bu:) Adamların isimler ya Karim Benzema ya Benteke ya Mamadou zaten:)

Not: Benteke Belçika'daymış:) Bak o kadar karışık yani:)
Tabi hocam, bu sömürgeyle alakalı bir durum. Şimdi şöyle düşünelim, biz ne kadar asgari ücret alıyoruz, 1777,5 TL brüt. Yaklaşık 448 Euro yapar. Şimdi birisi gelse dese ki seni şu memlekete götüreceğiz 1000 Euro maaş vereceğiz. Şahsen ben giderim bu adamlar da öyle götürülmüş zaten.
Düzenleme: @Neşeli Enginar abi yazdıklarım kesinlikle seniyle alakalı değil. Ve bu arada @painkiller senin de bilmediğinden değil başkaları için yazdım bunları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı