Müstakil Eve Fiber Altyapı Getirilme Süreci

Eki Görüntüle 2203104
Burdada gördüğünüz gibi tek bir sarı Core dediğimiz fiber kablo girmiş dairelere bölünmüş.

Doğrudur hocam, doğrudan bana bu olayı müdürlükteki mühendis arkadaş anlatmıştı. Nokia'da çok sorunlar yaşanıyormuş. Ama Nokia'da ki sorun ONT değil, OLT kısmında sorun varmış. Zaten artık çoğu yerde Huawei tercih ediliyor. İlerki zamanlarda ZTE'de tercih edilecekmiş.
Turknet gigafiber tarafında genelde zte kullaniyor. Onunda class b fakat, bağlı olan olt sıkıntısızmış. Bende t.t sahadan tanidiklarim var onlar dedi. Dediğiniz gibi, zte'ye gececekler dedi.

Evet daha ölçüm yapılmadı. Normalde pazartesi günü kutu takılacaktı fakat Telekom ekipleri ile anlaşmazlık oldu. Onlar doğal olarak kutuyu merdiven tarafına koyup 3 kat merdiveni delip oradan evin mutfağına fiberi çekmek istediler. Oradan da modemin olduğu odaya başka ekip kabloyu çekecekti fakat evde görüntü kirliliği olacağından biz böyle olmasını istemedik. DSL kablosunu çektiğimiz gibi balkondan almak istedik. Aslında şef ile de öyle anlaşmıştık ama ikinci gelen ekip biraz işgüzar çıktı. Yok kafam yarıldı, yok yüksekten düştüm vb diyerek işi bize yıktılar. Biz de yaptırmıyoruz dedik. Adamlarda gidip şeflerine bizi kovdular vb demiş. Müdürlüğe gidip konuştuk. Sonuç olarak kablolamayı kendimiz yaptık. 2-3 gündür kutunun takılmasını bekliyoruz ama gelen giden yok :D
Dediğiniz testi yaptıklarında buraya yazarım. Telekom üzerinden almayı düşünüyorum fiberi.
Hocam güzel bir Keenetic modem yakışır bu paketlere. Kendi kiraladıkları zorla kiralama parası aldıkları modemler hiç güzel değil hemen her şey kısıtlı.

Turknet gigafiber tarafında genelde zte kullaniyor. Onunda class b fakat, bağlı olan olt sıkıntısızmış. Bende t.t sahadan tanidiklarim var onlar dedi. Dediğiniz gibi, zte'ye gececekler dedi.
Yeni yerleşim yerlerinde kullanılmaya başlanır. Takipteyim bakalım forumda ilk kim ZTE ile fibere kavuşacak :)

Hocam güzel bir Keenetic modem yakışır bu paketlere. Kendi kiraladıkları zorla kiralama parası aldıkları modemler hiç güzel değil hemen her şey kısıtlı.

Yeni yerleşim yerlerinde kullanılmaya başlanır. Takipteyim bakalım forumda ilk kim ZTE ile fibere kavuşacak :)
Şuan Keenetic kullanıyorum memnunum. Fiber destekliyor mu bilmiyorum, Extra DSL olan tüm modelleri destekliyor diyor.

Destekliyor hocam, sıfırdan fiber için kurulum yapıp kullanabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun için demedim hocam. Fiberde, router kullanmak daha mantıklı, bunu demek istemiştim. Hem daha ucuz hem de daha iyi ayarlanabilir QoS yeteneği, hem de routerlar yüksek hızlarda daha stabil
Tamamda hocam zaten tüm Keenetic cihazlarda yazılımsal olarak tüm özelikler aynı. Hopper ile arasındaki fark sadece Wi-Fi 6 olması. Extra DSL modelinde DSL mödülünü kaldırınca cihazdan tamamen aynı özeliklerde oluyor. Zaten Keenetic cihazlarının sevilmesinin nedeni de bu tüm modellerde aynı yazılımsal özelikler var. Wi-Fi 6 şart değilse Hopper almasının bir anlamı yok kısaca.

Tamamda hocam zaten tüm Keenetic cihazlarda yazılımsal olarak tüm özelikler aynı. Hopper ile arasındaki fark sadece Wi-Fi 6 olması. Extra DSL modelinde DSL mödülünü dilince cihaz tamamen aynı özeliklerde oluyor. Zaten Keenetic cihazlarının sevilmesinin nedeni de bu tüm modellerde aynı yazılımsal özelikler var. Wi-Fi 6 şart değilse Hopper almasının bir anlamı yok kısaca.
illa keenetic de almak zorunda değildi aslında hocam. Yani, Asusta alinabilirdi. Asus'un qos yeteneği, keenetic'den daha iyi. Yazılım konusunda keenetic daha iyi, orası ayrı tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı