Müşterimiz 1200 TL'lik borcunu ödemiyor

Maviares

Hectopat
Daha fazla  
Bir iç giyim mağazamız var. Bundan 6 ay önce 1200 TL'lik bir alışveriş yaptı ve daha sonra ödeyeceğini belirtti bizde yüksek fiyatlı alışverişlerde veresiye konusunda sıkıntı çıkarmadığımız için tamam dedik. Geçen ay ise mağazamıza geldi ve aldığı ürünleri iade etmek istedi gerekçe olarak da internette bu ürünleri daha ucuza bulduğunu söyledi saçmalığa bakar mısınız? Bizde haliyle ürünü kabul etmedik ve borcunu ödemesini istedik. Hani televizyon olsa telefon olsa oyuncak falan olsa anlaşılır da iç giyimden bahsediyoruz siz başkasının giydiği boxerı giyer misiniz? Kadını defalarca aradık parayı vermeyeceğini söylüyor çirkefçe davranıyor. Hangi yolları izlemeliyiz çok bilgim yok direk hukuki yola mı başvurmalıyız? Yoksa tüketici hakem heyetine başvursak olur mu? Durum can sıkmaya başladı artık parayı ödememek için her haltı yiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hukukun olan bakkala gitsen dahi sana sigarayı veresiye vermez. 20 TL'lik bir şeyden bahsediyorum, sen 1200 TL'lik veresiye mal satmışsın... Bazı şeylerin veresiyesi olmaz, özellikle fiyat bu kadar yükselmişken.

Hukuki olarak bir yol izleyebileceğini sanıyor musun cidden? Fatura kesildi mi? Hayır. Senet yaptırdın mı? Hayır. Kadın, ürünleri bana hediye olarak verdi dese nasıl aksini iddia edebileceksin? Edemezsin. Soğuk su vereyim ben sana, iyi gelir.

Ticaret yapıyorsanız ticaret nedir bilin, aklınızla dalga geçen çok olur yoksa...

Satın aldığına dair bir belge var mı? Yoksa geçmiş olsun. Galiba birisinin daha insanlara güveni kırılacak. : (

Yeni konular

Geri
Yukarı