Müşterimiz 1200 TL'lik borcunu ödemiyor

Vallahi bilmiyorum kanka ya artık ne olursa olsun kadın haklı olduğu bir dönemde yaşıyoruz. E ülkede adalet zaten yok. Bilmiyorum bana biraz değişik geliyor bence yapmasın.

Yahu başlarım kadın haklı durumuna. Kadın benim 1200 liramı 4 ay gasp edecek sonra vermiyorum deyip üstüne yatacak ben de kadın diye sopa çekemiycem. Gerekirse kadın tutarım hem dövdürür hem paramı aldırırım.

Bizim fabrikada normalde ödemeyenler ile babam ilgileniyordu, bu görevi sağ olsun bana verdi. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Bir fabrika bize 30 ton mal gönderdi, toplam borcu 60.000 civarı, adamı arıyorum bugün, yarın ödeyeceğim diyor ama bir kere ödediğini görmedik. Artık aramak yerine mesaj gönderiyorum, görmüyor bile. Adam bize olan borcunu 4-5 ay ödemedi en sonunda dava açtık, paşa paşa ödedi, geç oldu ama o para sonunda geldi.
Dava uzun sürer ama, böylelerine açmak farz oldu.
Düzenleme: Eğer fatura kesmediysen, o parayı dava açsan da alamazsın, bunu maalesef yaşamış bir tecrübe söylüyor.
Mesela sizin durumunuzda konuda ki arkadaşların belirttiği gibi yazılı bir belge söz konusu muydu? Davayı nasıl açtınız?

Mesela sizin durumunuzda konuda ki arkadaşların belirttiği gibi yazılı bir belge söz konusu muydu? Davayı nasıl açtınız?
Belgesiz en ufak bir iş yapmıyor bizim fabrika. Çok anlamadığım bir sürü prosedür var. Parayı o an ödemese bile, bazı belgeleri imzalamadan malı fabrikadan dışarı çıkaramıyor.

Geri
Yukarı